Bilişim 15 KASIM 2012 / 16:38

Windows 8 kurumsal ile bireyseli bir araya getiriyor

Windows 8 ile kurumsal ve bireysel bir arada

[Microsoft Bilişim Zirvesi Özel] Microsoft Bilişim Zirvesi 2012 sahnesinde gerçekleştirilen “Bilişim Şefleri” isimli programın ilk kısmında Windows 8’in kurumlara neler katacağı konuşuldu ve "Windows To Go" tanıtıldı.Bilişim Şefleri adı verilen ve oldukça renkli sunumlara sahne olan programda ilk olarak Windows 8’in kurumlar için ne ifade ettiği Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş tarafından anlatıldı. Geçen ay piyasaya sürülen Windows 8’in bugüne kadarki en önemli bilgi teknoloji devrimleri arasında yer aldığına değinen Altıntaş, “Tablet bilgisayarların tüketicilere özel üretilme dönemi yeni işletim sistemimizle ortadan kalktı. Windows 8 sayesinde hem bireysel hem de kurumsal kullanım bir araya geliyor” dedi.

Windows 8’in eğlenceli girişinden bahseden Altıntaş, başlangıç ekranının canlı ve tamamen kişiselleştirilebilen kutulardan oluştuğunu aktardı. Kurumsal arayüze alışkın kullanıcıların endişe etmemesi gerektiğini vurgulayan Windows Grubu Pazarlama Müdürü, “Windows 8 aslında Windows 7 temeline inşa edildiği için alışık olunan tüm özellikleri bulmak mümkün. Artık tek bir cihazda kurumsal ve bireysel uygulamalara ulaşmak oldukça kolay” ifadelerini kullandı.

Tek bir USB bellek ile iş bilgisayarı: Windows To Go

Kullanıcıların artık masaüstü, tablet ve dizüstü bilgisayarlar arasında seçim yapmasına gerek kalmadığını, bu deneyimin tamamını Windows 8 tabanlı tüm cihazlarda bulunabileceğini vurgulayan Altıntaş, “Bring Your Own Device” kavramının ortaya çıkmasıyla sundukları Windows To Go çözümü hakkında bilgi verdi:

“Çalışanların evlerinde sahip olduğu birçok cihazı iş yerlerinde de kullanmak istediğinde birçok sorunla karşılaşılıyor. Daha önceleri BT yöneticileri kişisel cihazını iş yerinde kullanmak isteyen kişilere format atılmasını ya da cihazı kullanamayacaklarını iletiyordu. Windows To Go uygulaması için özel olarak üretilen USB bellek sayesinde herhangi bir Windows 7 çalıştırabilen bir bilgisayar 'iş kullanıcısı' olarak açılabiliyor. Bu şekilde oturumu açılan cihaz, işlemcisi ve diğer donanımlarını kullanırken hafızasına dokunmuyor. Sadece USB üzerindeki belleği kullanarak iş bilgisayarına dönüşen cihazla yapılan tüm işlemler bu belleğe kaydedilebiliyor. Artık iş bilgisayarını taşımak yerine sadece bir Windows To Go belleğini taşıyarak iş seyahatlerine çıkılabiliyor.”

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PRrQM0_9lM0[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun