Bilişim 18 KASIM 2011 / 11:22

Windows 8'e Türkçe'yi biz Türkler öğreteceğiz

Windows 8'e Türkçe'yi biz Türkler öğreteceğiz

Windows 8'e Türkçe’deki yeni terminolojileri öğretmeyi amaçlayan Microsoft Terminoloji Topluluğu Forumu faaliyete geçti, bizzat sizin katkılarınızı bekliyor. 

[caption id="attachment_38219" align="alignnone" width="455" caption="Fotoğraf: Flickr - Valter Sousa"][/caption]

Windows 8'de kullanılacak terminolojiye katkıda bulunmak ve bundan önce çeşitli yazılımlarda karşımıza çıkan anlamsız veya komik Türkçe karşılıkların yenilerini önermek için bu adrese tıklayarak kayıt olmanız yeterli.

Sistem herkese açık olarak kurgulanmış. Yani bu bağlantıyı arkadaşlarınızla paylaşmak, sosyal medya üzerinden yaymak, veya diğer paylaşım yöntemlerini kullanarak başkalarını da bu işe katkıda bulunmak üzere davet etmek serbest.

İçeri girdiğinizde yapmanız gerekenler şunlar:

• Kaydınızı yaptırın, sözlüğü inceleyin, listelenen mevcut öneriler için oy kullanın veya kendi önerilerinizi sunun.

• Program bitiminden önce siteye defalarca gelebilir ve yeni önerileri oylayabilirsiniz.

Windows 8'de kullanılacak olan Türkçe'nin daha akıcı ve anlaşılır olmasını sağlayacak projede oylar 11 – 21 Kasım tarihleri arasında değerlendirmeye alınacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun