Bilişim 12 NİSAN 2011 / 10:17

Windows 7 için işler tıkırında gidiyor

Microsoft, Amerika'da Windows 7 pazar payının Windows XP'yi geçtiğini duyurdu. Microsoft'un ürettiği en düzgün işletim sistemleri arasında yer alan ve neredeyse 10 yıldır piyasada pazar liderliğini kimseye kaptırmayan Windows XP'nin tahtı sonunda sallanmaya başladı. Kim tarafından? Windows 7 tarafından.

StatCounter verilerine göre Amerika'daki işletim sistemi pazarında Windows 7'nin oranı yüzde 31,71'e yükseldi. Tahtını halefine devretmesine rağmen Windows XP'nin pazar payı halen şaşılacak bir yerde, yüzde 31,56 seviyesinde bulunuyor. Küresel işletim sistemleri pazarında ise Windows XP halen yüzde 46,87'lik pazar payıyla açık ara önde.

10 yaşındaki bir işletim sisteminin hala bu kadar popüler olması aslında üzerinde uzun uzun düşünülmesi gereken bir durum. Bu aslında Microsoft'u da oldukça rahatsız ediyordu, zira şirket Windows Vista'dan beklediğini elde edememiş ve geçtiğimiz yıla kadar kullanıcıların böylesine bağrına basacağı bir işletim sistemi ortaya koyamamıştı.

Öyle görünüyor ki bu büyü Windows 7 tarafından yavaş yavaş bozuluyor. En azından Amerika'da durum bu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun