Bilişim 18 HAZİRAN 2012 / 10:58

Western Digital ev ağı pazarına giriyor

Depolama ürünleriyle bilinen şirket, film, video ve oyunların oynanmasını sağlayan, 1080p aktarım yapabilen kablosuz ağ bağlantılı ilk ürününü tanıttı.Western Digital, üstün kaliteli, yüksek çözünürlüklü eğlence deneyimi sunan; film, video ve oyunları hızlandırmak için özel olarak tasarlanmış olan ilk kablosuz ağ bağlantılı ev ürünlerini tanıttı.

Nielsen ve NM Incite’ın son U.S. Dijital Tüketiciler Raporuna göre, 2011 yılının dördüncü çeyreğindeki veriler ile tüketicilerin yüzde 33’ünün bir film ya da TV programını Netflix ya da Hulu Plus gibi üyelik hizmetleri ile internetten aktardığı görülüyor.

Bu doğrultuda ürünlerini şekillendiren Western Digital, HD çift-bantlı kablosuz N router'ı piyasaya sürüyor. Böylece internet üzerinden verilen hizmetlerin tamamı televizyona aktarılarak doğrudan kullanılabiliyor.Bilgisayarlar ve Mac’lerin yanı sıra, iPad ve diğer kablolu ve kablosuz araçlardan hızlı ağ bağlayıcı kurulumuna olanak tanımak için dizayn edilen My Net router ailesi ile kişisel bulut yaratmak mümkün. Evdeki tüm bilgisayar ya da kablosuz bağlantı özelliği bulunan cihazlar tek bir depolama aracında toplanarak daha sonra yine ağ üzerinden erişim sağlanmasına imkan tanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun