Bilişim 12 EKİM 2012 / 14:56

Webit 6 bin ziyaretçiyle son buldu

Webit 6 bin kişiyi ağırladı

Dijital, teknoloji ve girişimci ekosistemine ilişkin dünyanın tek küresel etkinliği Webit 2012, 180'in üzerinde konuşmacı ve 72 ülkeden rekor seviyedeki yaklaşık 6 bin katılımcıyla İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Sayın Dr. Tayfun Acarer’in konuşmacı olarak katıldığı açılış töreni ile başlayan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinin gelişmekte olan dijital, teknoloji ve girişimcilik ekosisteminin küresel çapta tek etkinliği Webit Kongresi 10-11 Ekim tarihlerinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti.

Kongre, 2 gün boyunca sektörde şimdiye dek görülmemiş sayıda konuşmacının katıldığı birbirine paralel 7 konferans ve 100 saatten fazla konferans programı ile e-ticaretin yanı sıra mobil pazarlama, telekomünikasyon, girişimcilik, teknoloji, uygulama geliştirme, sosyal medya, e-pazarlama ve reklamcılık gibi birçok önemli alana odaklandı.

Yatırımcılar girişimcilerle buluştu

Webit 2012, dünyanın her yerinden yaklaşık 30 milyar avroyu aşkın bir yatırım portföyünü temsil eden Girişim Sermayesi Fonu sahiplerini ve yatırımcıları ağırlaması açısından benzersiz bir kongre oldu. Söz konusu yatırımcıların Webit Kongresi’ne katılımı, Türk girişimci ekosistemi ve yeni fikirlerini başarılı bir iş modeline dönüştürmek üzere yatırımcı arayan şirketler için büyük bir fırsat oluşturdu.

Webit 2012 bu yıl dijital, telekomünikasyon ve inovasyon alanlarındaki öncüleri, yatırımcıları, girişimcileri, hükümet temsilcilerini ve Google, Facebook, PayPal, Adobe, Yandex, IBM gibi dünya devlerinin üst düzey temsilcilerini ağırladı.Webit 2012 katılımcıları, paralel 7 konferansa katılmak ve şirketlerini bir adım öteye taşıyabilmek amacıyla networking fırsatlarından yararlanma olanağına da sahip oldu. Bu yılki Webit Kongresine katılanlar;

Telekomünikasyon Konferansı ile günümüzün önem teşkil eden pazarları ve gelecek dönemde daha da değerlenmesi beklenen pazarlarında telekomünikasyon şirketlerini ilgilendiren temel konuların yanı sıra fırsatlar ve tehditler tartışıldı.

Dijital Pazarlama ve İnovasyon Konferansı’nda katılımcılar, kapsamlı vaka çalışmaları ve know-how ile desteklenen yol gösterici bilgiler buldu ve sorulara dünyaca ünlü uzmanlar tarafından yanıt verilen panel tartışmaları sayesinde hızla değişen dijital dünyanın ve inovasyon dünyasının geleceğini öğrendi. İletişim alanlarında sektör liderleri ile tanışarak işlerini bir adım ileriye nasıl taşıyabileceklerini tartıştı.

DevCamp etkinliğinde yerel ve uluslararası uygulama geliştirici toplulukları ile bir araya gelerek mobil, web ve dijital dünyanın yeni gündemini görüştü.

Startup Challenge sunumları ile genç girişimciler yatırımcıların önünde kendilerini tanıtma şansı buldu.

• Sosyal medyanın ve teknolojinin davranışlarımızı nasıl etkilediğine dair önemli iç görülerin yanı sıra, perakende, e-ticaret, pazarlama ortaklığı, mobil pazarlama, e-ticaret ölçümü ve e-ticaretin olmazsa olmazı SEO alanlarının geleceğine ilişkin ipuçları sağlayan e-Ticaret Konferansı’nı takip etti.

• Sosyal oyun, dijital pazarlama ve bulut gibi popüler konuların yanı sıra hedef kitle ile güvenilir bir şekilde nasıl ilişki kurulur ve etkileşimde bulunulur konularında ücretsiz seminerleri takip ederek kendilerini geliştirdi. Bu seminerler ayrıca mobil gelecek ve uygulama reklamcılığını irdeledi ve milyonlarca kez indirilen bir mobil uygulamanın nasıl geliştirilebileceği tartışıldı.

• Webit ziyaretçilerini eğlenceli bir gecede bir araya toplayan geleneksel Webit Partisi’ne katıldı ve ikinci gün gerçekleştirilen Webit Ödüllerini izledi.

e-Akademi Kurul Başkanı ve Webit Kongresi Kurucusu Plamen Russev: "Türkiye’nin geniş çaplı bir ekonomi ile Avrupa ve EMEA'da önemli bir role sahip olmasını ayrıca genç ve dinamik bir nüfusu barındırmasını Webit Kongresi için Istanbul'u seçmemizin en önemli nedenleri arasında sayabiliriz. Türkiye, bölgedeki en güçlü ekonomilerden biri ve biz bu ülkede dijital dünya ve AR-GE için muazzam bir büyüme potansiyeli görüyoruz. 180’in üzerinde sektör liderini ve 72 ülkeden 6.000 katılımcıyı ağırlayan Webit 2012 Kongresi’nin de bu potansiyeli açığa çıkartmak açısından çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun