Bilişim 22 TEMMUZ 2016 / 10:13

Web tabanlı ön muhasebe hizmetleri KOBI'lere kolaylık sağlıyor

Ön muhasebe süreçlerinde kullanılan web tabanlı servisler küçük ve orta boyutlu işletmelere operasyonel kolaylıklar sağlıyor.

Ön muhasebe süreçleri zamanla işletmeler için ciddi iş yükleri doğurabiliyorlar. Bu iş yüklerini hafifletmek için kullanılan programların büyük çoğunluğunun uzmanlık ve yatırım istemesi ise birçok şirketi web tabanlı ön muhasebe çözümlerine yönlendiriyor. Web tabanlı ön muhasebe programı alanında hizmet veren Paraşüt’ün Kurucu Ortağı Sean Yu, ön muhasebe tutmak için kullanılan geleneksel yöntemler ve yeni nesil web tabanlı programlarla ilgili bilgiler verdi. 
 
Sean Yu’nun görüşlerine göre ön muhasebesini kendi tutan işletme sahiplerinin en büyük sorunu; işlerini kolaylaştıracak uygun fiyatlı bir program bulamamaları. Bunun yanında pek çok işletmecinin uzmanlık alanının finans olmaması şirket hesaplarını kendi tutan işletmecilerin işini güçleştiriyor. Geleneksel olarak ön muhasebe tutmak için defter, Excel ya da masa üstü programlar kullanılıyor. Ön muhasebesini defter veya Excel’le tutmaya çalışan firmalar için ön muhasebenin operasyonel yükü hem zaman hem de efor sarfiyatına neden oluyor. Üstüne üstlük hesaplar sıklıkla şaşıyor, hataların bulunması ve düzeltilmesi gerekiyor. Masaüstü programların birçoğunun uzmanlık istemesi ise küçük işletmelerin işini zorlaştırıyor.
 

Web tabanlı ön muhasebe programlarının avantajlarından bahseden Sean Yu şunları söyledi: “İnternet kullanan herkes web tabanlı ön muhasebe programlarını kullanabilir. Teknik terimlere ihtiyaç duymayan ve excel tabloları ve formüllerle uğraşmadan ön muhsebe süreçlerini yönetebiliyorsunuz. Bu arayüzlere verilerinizi girip, kaydetmeniz yeterli. Web tabanlı programların herhangi bir cihaza kurulması da gerekmiyor. Fatura, tahsilat ve ödemeler kaydedildikçe cari hesaplar otomatik olarak güncelleniyor. Müşteri ve tedarikçi hesaplarına ait gerçekleşmiş, gecikmiş ve gelecek tüm tahsilat ve ödemeler anında görüntülenebiliyor. Kullanıcılar istedikleri zaman raporlara ulaşabiliyorlar”.
 
ETİKETLER : Paraşüt
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun