Bilişim 11 TEMMUZ 2012 / 14:40

Wall Street hareketinin teorisyeni 11 Eylül'de İstanbul'da

Wall Street hareketinin teorisyeni İstanbul'a geliyor

Wall Street hareketinin referans aldığı teorisyenlerin başında gelen ve "Kutsal Ekonomi" kitabı ile büyük tartışmalara yol açarak kitleleri peşinden sürükleyen Ekonomist Charles Eisenstein, 11 Eylül'de sahneye çıkacağı Bilişim Zirvesi'nde, geleceğin toplumsal dönüşümlerine ışık tutacak.İnterpromedya'nın bu yıl 12.'sini düzenlediği "ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi '12", 11 – 13 Eylül 2012 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde, Vodafone’un ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek. "Sonraki Adım" teması altında geleceğin iş ve yaşam şekillerine ışık tutmayı amaçlayan ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi '12, farklı sektörlerde, birey ve toplum hayatında bir sonraki adımı gösteren ilginç sunumlara sahne olacak.

Etkinliğin ana konuşmacısı dünyaca ünlü ekonomist, yazar ve düşünür Charles Eisenstein, para ve borç kavramlarını farklı bir bakış açısıyla tanımlarken, armağan ekonomisi ve bireyden bireye finansman modeli ile çığır açan yaklaşımlarını aktaracak. "Wall Street'i İşgal Et" (Occupy Wall Street) hareketinin baş teorisyenlerinden Eisenstein, konuşmasında ekonomik krizin toplum yaşamında nasıl değişimlere yol açabileceğine yönelik öngörülerini paylaşacak. "Kutsal Ekonomi" kitabıyla büyük tartışmalara yol açan ve gelecek için kurguladığı ekonomik modelle geniş kitlelerin ilgisini çeken Eisenstein, ezber bozan görüş ve değerlendirmeleriyle yeni ufuklar açacak.

Kutsal ekonomi kitabıyla kitlelere ulaştı

Yale Üniversitesi’nden matematik ve felsefe dereceleri bulunan 45 yaşındaki Charles Eisenstein, son kitabı “Sacred Economics: Money, Gift and Society in the Age of Transition” ile dünya çapında büyük tartışmalara yol açtı. Özellikle 2008 krizinden sonra yaşananların önümüzdeki dönemde toplumları çok daha büyük değişimlere iteceğini ileri süren ve bir yandan da Occupy Wall Street Hareketi’nde olduğu gibi kitleleri peşinden sürükleyen Eisenstein, en yeni öngörülerini ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12’de açıklayacak. Eisenstein, dünya çapında aralıksız devam eden konuşmalarından en çarpıcısının İstanbul’da gerçekleşeceğini söylüyor.

Alcatel, IBM ve Samsung'un tepe yöneticileri geliyor

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'12, bu yıl da ilginç ve farklı bakış açıları ortaya koyacak konuşmacıları bir araya getirecek. Bunlardan en dikkat çeken isimler, Alcatel’in Ar-Ge üssü olan Bell Laboratuvarları Başkanı Dr. Jeong Kim, IBM Zürih Araştırma Laboratuvarı Direktörü Dr. Matthias Kaiserwerth ve Samsung’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Bum Coo Cho.ATM anahtarlamanın öncüsü

Telsiz haberleşme için ATM anahtarlama cihazı geliştirilmesine öncülük eden kendi şirketini altıncı yılında 1 milyar doları aşkın bedelle Lucent’e satan ve ardından bir bölümün başkanı olarak Lucent’e katılan Dr. Jeong Kim, halen Alcatel’in Ar-Ge üssü konumundaki Bell Laboratuvarları’nın Başkanı. John Hopkins Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri lisans ve Teknik Yönetim yüksek lisans derecelerine sahip Dr. Kim, bu alanda ilk kişi olarak Güvenilirlik Mühendisliği doktorasını yaptığı Maryland Üniversitesi’nde yıllarca profesör olarak çalıştı. Telekom sektöründe uluslararası alanda pek çok şirket satın alınmasına öncülük etti. Dr. Kim, 1998’de, Kore’de, ABD – Kore ilişkilerine katkısından dolayı The Korea Society tarafından o yılki James A. Van Fleet ödülü ile onurlandırıldı. Marylan Üniversitesi’nde de Innovation Hall of Fame ödülünü alan Dr. Kim, ayrıca yeni yapılan Jeong H. Kim Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler binasına adı verilerek onurlandırıldı.Samsung'da telekom ve akıllı şehir projelerine yön veren isim

Samsung Elektronik’te Kurumsal B2B Yönetim Merkezi’nin de başındaki isim olan Bum Coo Cho, bu unvanlarına ek olarak geçtiğimiz aylarda Kurumsal Mobil İletişim Bölümü’nden Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na atandı.Samsung kariyeri öncesi küresel arenada önemli teknoloji projelerinde imzası bulunan Bum Coo Cho, performans hedeflerini sürekli aşarak uluslararası teknoloji transferlerinin bilirkişisi olarak ün yaptı. Özellikle telekom ve akıllı sayısal şehir alanlarındaki iki büyük projenin kazanılması ile dikkatleri çeken Coo Cho, Cisco Kore’nin Genel Müdürü olmadan önce de Accenture’da Yönetici Ortak olarak çalışırken Asya – Pasifik bölgesinde elektronik ve ileri teknoloji sektörlerinin gelişiminde pay sahibi olmuştu.IBM'in 8 Ar-Ge merkezinin sorumlusu

IBM bünyesinde başladığı iş yaşamının ilk dönemlerinde yürüttüğü akıllı kartlar ve Java güvenliği araştırmaları OpenCard endüstri standardının ve Visa’nın IBM Zürih’teki teknoloji alt yapısının geliştirilmesini sağlayan Dr. Matthias Kaiserwerth, özellikle teknoparklar ve Ar-Ge alanındaki öncü girişimleriyle tanınıyor.

2006’dan bu yana IBM Zürih Araştırma Direktörü olan Dr. Kaiserwerth, aynı zamanda bu bölgedeki araştırma çalışmalarının IBM’in dünya çapındaki sekiz araştırma laboratuvarı ile uyumlu olmasını sağlamak için Yazılım Strateji Kurulu’nda görev alıyor. IBM’in gizlilik ve kişiye özellik alanındaki girişimlerinin başlatılmasında rolü bulunan Dr. Kaiserwerth, Bilgisayar Bilimleri alanındaki lisans üstü derecesini Kanada’daki McGill Üniversitesi’den alırken, doktorasını ise Almanya’daki Friedrich Alexander Üniversitesi’nde tamamlandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun