Bilişim 03 MAYIS 2011 / 14:33

Vodafone müşterilerinin telefonla taksi ücreti ödeyebilmesini sağladı

Vodafone müşterileri telefonlarıyla taksi ücreti ödüyor

Atılan kısa mesajla taksi ücreti doğrudan faturaya yansıtılıyor. Ayrıca yapılan kampanya ile 500 araca iPhone ve BlackBerry’lerin de dahil olduğu telefonları şarj cihazları eklendi.

Hayatımızın önemli bir yeri haline gelen cep telefonları bu kez taksilerde ödeme aracı olarak kullanılabilecek. Vodafone, Londra’daki taksilerde müşterilerinin ödemelerini doğrudan faturasına yansıtıyor.

Kullanıcılar taksinin lisans numarasını ve ücreti kısa mesajla göndermesi yeterli oluyor. Bunun yanında Vodafone, 500 adet taksiye yerleştirdiği şarj cihazları sayesinde tüm telefonları şarj etme hizmeti de sunuyor.

Yaygınlaşan yakın alan iletişim cihazları düşünüldüğünde ilginç bir girişim olarak düşünülebilir ancak somut ve kalıcı bir kampanya olarak düşünülüyor.

Umarız Türkiye’de de ya Vodafone ya da diğer operatörler benzer bir sistemi hayata geçirir.
YORUMLAR
Selin 03 MAYIS 2011 / 14:40 0 0
Bence başarılı bir uygulama. Ben olsam bu uygulamayı Türkiye'de de hemen devreye alırdım. Mobil telefon ve teknoloji meraklısı bir milletiz sonuçta...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun