Bilişim 21 ŞUBAT 2012 / 15:43

Vodafone müşteri memnuniyetinde yeni bir sayfa açıyor

Vodafone müşteri memnuniyetinde yeni bir sayfa açıyor

Vodafone, müşteri memnuniyetini yükseltme amaçlı sac ayaklarından biri olan Şebeke Operasyon Merkezi’ni hayata geçirdi. Vodafone'un Akıllı Kapsama Teknolojisi’nin en önemli unsurlarından biri olan Şebeke Operasyon Merkezi, toplam 56 milyon liralık yatırımla hayata geçti. 144’ü mühendis toplam 196 kişinin çalıştığı merkezde, müşteri deneyiminin araç ve yöntemlerle ölçümlenerek, iletişimin kesintisiz olarak sağlanması adına gerekli aksiyonların alınması amaçlanıyor. Gerektiğinde “nöbetçi doktor” olarak hizmet verecek mühendislerin, acil durumlarda hızla harekete geçerek, gerekli altyapı desteğini vermeleri planlanıyor.

[caption id="attachment_44450" align="alignright" width="191" caption="BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer"][/caption]

Açılışta konuşan BTK Başkanı Tayfun Acarer, son bir yılda veri trafiğinin 15 kat arttığını belirtirken, önümüzdeki 5 yıl içinde veri trafiğinin 65 kat artacağını beklediğini söyledi. Bu nedenle ciddi yatırım yapılması gerektiğini belirten Acarer, Türkiye'nin bu konuda pek çok Avrupa ülkesinden daha iyi durumda olduğunu ifade etti.

Törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bilişim otobanlarına yeni şeritler ilave etmeyi amaçladıklarını söyleyen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, müşterilerine sunmayı vaadettikleri yüksek kapasiteli ve kesintisiz hizmetin beyninin Şebeke Operasyon Merkezi olacağını vurguladı.

Türkiye bölgesel bir merkez haline geliyor

Konuyla ilgili konuşan Jorge Fernandes, Türkiye’nin bölgesel bir merkez haline geldiğini, Şebeke Operasyon Merkezi’nin de bu noktaya devreye girerek teknik anlamda sağladığı güçlü altyapı ve bölgedeki sinerjiyi harmanlayarak müşteri memnuniyetini sağlayacaklarına inandığını belirtti.

Şebeke Operasyon Merkezi’nin gerek insan kaynağı gerekse teknoloji anlamında henüz sadece bir başlangıcı temsil ettiğini söyleyen Fernandes, Türkiye’nin bölgesel bir merkez haline gelmesi sürecinde önemli gelişmeler yaşandığını, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin altyapı yönetiminin de merkezin üzerinden gerçekleşmesi yönünde çalışmaların sürdüğünü söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun