Bilişim 30 AĞUSTOS 2012 / 16:01

Vodafone Kırmızı Bulut ile şirketlerin işini internete taşımaya talip

Vodafone Türkiye, İş Ortağım programında yer alan Kırmızı Bulut Çözümleri ile şirketlere yüzde 95'e varan oranlarda tasarruf imkanı sunduğunu açıkladı. Böylece Türkiye'deki şirketlerin bilişim teknolojilerinden eşit bir şekilde yararlanması sağlanacak. Vodafone'un "İş Ortağım Kırmızı Bulut" ile açtığı yeni sayfa, başta KOBİ'ler olmak üzere iş dünyasının büyük ilgisini çekti. Şirketlerin daha akıllı teknolojilerden faydalanarak iş yapmalarına imkân sağlayan bulut çözümlerini İş Ortağım Kırmızı Bulut çatısı altında bir araya getiren Vodafone, hizmetlerini E-posta ve Web Çözümleri, İş Yönetimi Çözümleri ve Bilgi Güvenliği Çözümleri olmak üzere üç ana başlıkta sunuyor.

Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut kapsamında sunduğu e-posta ve web çözümleri ile tüm şirketlerlere internette fırsat eşitliği sağlıyor. İşini Kırmızı Bulut’a taşıyan işletmeler müşterilerinin kendilerine her zaman ve her yerden erişmelerini sağlıyor.

Web sitesi kurmak ve yönetmek
için yatırıma gerek yok


Kırmızı Bulut’un sunduğu e-posta ve web yönetimi paketleriyle şirketler kendi isimlerini taşıyan bir alan adına ve e-posta adreslerine sahip olabiliyor. Ayrıca pakete dâhil olarak sunulan web tasarımı çözümü ile kendi web sitelerini oluşturabiliyorlar.

Bu durum, firmaların internet ortamına taşınarak bilinirliklerini artırmalarını ve daha profesyonel bir kurumsal kimlik kazanmalarını sağlıyor. Kırmızı bulutun kullandıkça öde ve kaynak paylaşımı prensipleri sayesinde şirketler aylık ödemelerle ihtiyaçları olan hizmetlere internet üzerinden güvenli bir şekilde erişebilecek ve yüzde 95’e varan oranlarda tasarruf sağlayabilecekler.

Şirketler arasında rekabet koşulları eşitleniyor

Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut ile KOBİ’lerin tüm iletişim ihtiyacını giderecek hizmetler bütününe mobil ve sabit iletişimden sonra bilişim hizmetleri de ekleniyor.

Sadece bir internet bağlantısı ile erişilebilir olan Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut karmaşık ve zorlu bilgi işlem süreçlerini ortadan kaldırıyor. Sunduğu çözümler sayesinde yazılım güncelleme, sunucu kapasite takibi ve yedekleme gibi konular KOBİ’lerin iş süreçlerinin bir parçası olmaktan çıkıyor. Bu süreçleri iş ortakları yerine Vodafone takip edip yönetiyor.

Böylelikle KOBİ’ler işlerini büyütmeye odaklanabiliyor, günümüzün hız ile tanımlanan iletişim ortamında müşterilerinin ihtiyaçlarına daha etkili şekilde yanıt verip rekabet avantajı elde ediyorlar.

İş Yönetimi Çözümleri kapsamında sunulan ve Oksijen Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilerek dünyaya da ihraç edilen Lokasyon Bazlı Çözümler (Vodafone Locate), konum tabanlı hizmetlere yeni bir soluk getiriyor. Bu servis sadece yurt içi değil yurt dışında da mobil ekip takibini sağlıyor. Ayrıca GPS özelliğiyle mobil telefona ek herhangi bir cihaza ihtiyaç olmadan mobil ekipler hakkında daha hassas konum bilgisi sunuyor.

Vodafone ve Microsoft işbirliği ile dünyada birçok ülkede sunulan Microsoft Office 365 de İş Ortağım Kırmızı Bulut çatısı altında sunuluyor. Microsoft Office 365, orta ölçekli şirketlere iki ay içinde yüzde 321’e varan oranda yatırım geri dönüşünü sunuyor.

Serpil Timuray: "Bu işe 120 milyon TL yatırım yaptık"

Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut'un sunduğu hizmetleri ve gördüğü ilgiyi değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray şunları söyledi:

"120 milyon TL yatırım yaparak şirketlerimizin hizmetine sunduğumuz bulut hizmetleri paketimiz Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut'un gördüğü ilgiden mutlu olduk. Bu paketle Türkiye ekonomisinin güç kaynağı olan KOBİ'lerimizin teknolojinin nimetlerinden faydalanmalarını destekliyor ve rekabet ortamının eşitlenmesine katkıda bulunuyoruz.

Ülkemizin sürdürülebilir kalkınma çizgisini yakalaması, ancak KOBİ'lerimizin sürdürülebilir büyüme performansını yakalamalarıyla mümkün olacaktır. Bu açıdan teknolojinin olanaklarına kurumların erişimini güçlendirmek Türkiye için hayati bir önem taşımaktadır. Vodafone İş Ortağım Kırmızı Bulut'a olan talep KOBİ'lerimizin de bu gerekliliğin bilincinde olduklarını gösterdi. Kurumsal pazarda hızlı bir büyüme elde eden Vodafone Türkiye, İş Ortağım Kırmızı Bulut ile bu büyümesine ivme kazandırıyor. Kurumlarımıza hizmetlerimiz artarak sürecektir."

3 yıl içinde dünya çapında KOBİ’lerin
yüzde 72’si buluta yönelecek


Vodafone Grubu’nun global çapta yaptığı araştırma, KOBİ’lerin yüzde17’sinin halihazırda tüm BT ve iletişim süreçlerini bulut üzerinden yönettiklerini, bu oranın önümüzdeki yıl içinde yüzde 44’e, üç yıl içinde ise yüzde 72’ye yükseleceğini ortaya koyuyor.

Bununla beraber, yeni işletmelerin bulut bilişime eskilere oranla daha çok yöneldiği de yapılan araştırmaların ortaya koyduğu önemli bir veri. İki yılın altında geçmişe sahip işletmelerin yüzde 25’i bulut bilişime yönelirken, 10 yılın üzerindeki şirketler yüzde 6 oranında bu çözümleri benimsiyorlar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun