Bilişim 17 ŞUBAT 2016 / 13:48

Vodafone dijitalleştirmeye devam ediyor

"Dijital Dönüşüm Hareketi" kapsamında teknoloji, hizmet ve sosyal yatırımlarını sürdüren Vodafone, bu vizyon çerçevesinde Gaziantep’te gerçekleştirdiği yatırımlarını açıkladı.

Son 5 yılda Gaziantep’e gerçekleştirdiği yatırımları 36 milyon liraya ulaştıran Vodafone Türkiye, KOBİ'lere sunduğu teknoloji çözümleriyle de Gaziantep’in sanayide dijitalleşmesine katkıda bulunuyor. Vodafone'un Yarına Hazırım Platformu kapsamında şirketlerin dijitalleşme haritasını çıkardığı araştırmaya göre, Gaziantep’teki şirketlerin dijitalleşme endeksi yüzde 55 olarak gerçekleşti. 

Vodafone, Yarına Hazırım Platformu’nda Gaziantep’teki şirketlerin de dijitalleşme haritasını çıkardı. Gaziantep’teki şirketlerin dijitalleşme endeksi yüzde 55 ile Türkiye ortalamasının üstünde yer aldı. Gaziantep genelinde Yarına Hazırım Platformu'na katılan şirketlerden önemli veriler elde edildi. Buna göre, her 10 işletmeden 9'unun müşteri yönetimini ve bağlılığını artıracak çözüme ihtiyacı bulunuyor. Ancak, sadece yüzde 20'si bu yazılımları kullanarak yüzde 35’e varan oranda daha fazla müşteri adayına erişebiliyor. Diğer yandan, her 10 işletmeden 6'sı sahada araç kullanıyor. Yüzde 15’e varan yakıt tasarrufu yapılmasını sağlayan Araç Takip çözümünü ise bu işletmelerin yüzde 42'si kullanıyor. Ayrıca, her 10 işletmeden 7'si müşterilerine tanıtım faaliyetlerine ihtiyaç duyuyor. Bu işletmelerin yüzde 77'si, bu ihtiyacına yardımcı olacak teknolojileri kullanıyor.

Konuyu değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone Türkiye'nin Gaziantep’teki yatırımları ve iş dünyasına yönelik çözümleri hakkında bilgiler verdi. Aksoy, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, dijitalleşmenin, yenilikçi ve dönüştürücü gücüyle, geleceğin dünyasında belirleyici olacağına inanıyor, Türkiye'de de Dijital Dönüşüm'ün lideri olma hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Beş yıllık bir dönemi kapsayan stratejik yatırım programımız ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’nin ilk 2 yılında 5 milyar liralık yatırım yaptık. Böylece, Türkiye için toplam yatırımlarımız 17 milyar liraya ulaştı. Vodafone olarak, Gazianteplilere en ileri mobil teknolojileri sunarak Gaziantep ekonomisinin daha da güçlenmesine katkıda bulunmayı önemsiyoruz. Son 5 yılda Gaziantep’e yaklaşık 36 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Gaziantep’te 80 mağazayla faaliyet gösteriyoruz ve toplam 167 kişiye istihdam sağlıyoruz.”

Gaziantep’te sosyal yatırımlara da büyük önem verdiklerini vurgulayan Engin Aksoy, “MEB ve AÇEV işbirliğinde yürüttüğümüz ‘Geleceğe İlk Adım’ projemiz kapsamında, Gaziantep’te 10 anasınıfımız bulunuyor ve 2 bin 455 çocuğumuzun kaliteli okul öncesi eğitim almasına destek veriyoruz. UNDP ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ile birlikte yürüttüğümüz ‘Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak’ projemiz kapsamında, Gaziantep’te 9 bin 572 gencimize ücretsiz bilgisayar eğitimi sağladık” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun