Bilişim 24 EKİM 2011 / 08:14

Vodafone deprem bölgesindeki iletişime destek veriyor

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bölgedeki tüm abonelere 100 dakika ve 100 SMS yükleneceğini duyurdu. Ayrıca bölgeye mobil baz istasyonları gönderilerek iletişim kesintilerinin önüne geçilmesi hedefleniyor.



Vodafone Türkiye, depremden etkilenen abonelerinin iletişim ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla Van ve çevresindeki bulunan faturalı ve faturasız tüm abonelerine 1 ay geçerli olmak üzere, her yöne 100 dakika görüşme süresi ve 100 kısa mesaj yüklediğini duyurdu. Ayrıca, son bir ay içerisinde borcu nedeniyle hattı kapanan bölgedeki tüm faturalı abonelerinin de hatlarını kullanıma açacak ve bu abonelerine 1 ay geçerli olacak her yöne 100 dakika görüşme süresiyle 100 kısa mesaj yükleneceği açıklandı.

Vodafone daha önce koordinasyonun sağlanması için bölgede 2 kriz masası oluşturmuş, iletişimin kesintisiz sürmesi amacıyla ilk aşamada bölgede 11 adet mobil istasyonu devreye sokmuştu. Ayrıca şirket, deprem bölgesine tam donanımlı 70 kişiden oluşan 35 tane teknik ekip gönderdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun