Bilişim 03 NİSAN 2015 / 13:09

Vodafone'dan kadın istihdamına yönelik yeni proje

Vodafone, kadın istihdamının arttırılmasına bir proje daha üretti. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği ile “Girişimcilikte Önce Kadın” projesi ile 10 ilde 10 bin kadına girişimcilik ve teknoloji alanlarında eğitim verilerek el emeklerinin kazanca dönüştürülmesi planlanıyor.Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Vodafone Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen “Girişimcilikte Önce Kadın” projesinin duyurusu Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın katılımlarıyla gerçekleşti.

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, Türkiye’nin bölgesel ve küresel güç olma yolunda belirlediği hedeflerin gerçekleşmesinin, kadınların ekonomiye aktif katılımının artırılmasına bağlı olduğunu ve gerçekleştirdikleri proje kapsamında hedefledikleri 10 bin kadının alacağı teorik ve uygulamalı bilgilerin, hobi olarak başladıkları çalışmaları gelir getirici bir faaliyete dönüştüreceğine ve kendi kişisel başarı hikayelerini oluşturacağına inandıklarını dile getirdi.

Proje kapsamında 10 ilde uzman eğitmenler tarafından eğitim alan 100 danışman yoluyla 10 bin kadın, halk eğitim merkezlerinde bilgi iletişim teknolojileri ve girişimcilik üzerine eğitim almalarını sağlanacak. Eğitim alan kadınların kendileri için özel olarak oluşturulan oncekadin.gov.tr adresinden ürünlerini satışa sunarak, el emeklerini kazanca dönüştürebilecek. Eğitimler tamamlandıktan sonra, ortaya çıkan projeler Girişimcilikte Önce Kadın Ödülleri kapsamında da değerlendirilecek ve bir danışma kurulu tarafından yapılan değerlendirmede en başarılı 5 kadına ödüller verileceği belirtildi. Birinciye 10 bin lira, ikinciye 7 bin 500 lira, üçüncüye 5 bin lira ve iki kişiye jüri özel ödülü olarak 2 bin lira olmak üzere para ödülü verilecek. Projeye dahil olan 10 bin kadının tamamı, katılım sertifikası alacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun