Bilişim 05 ŞUBAT 2015 / 13:58

Vodafone büyümeye devam etti

Vodafone Türkiye, 2014-15 mali yılının 3. çeyreğinde büyümesini sürdürdü. 21 çeyrektir kesintisiz çift haneli büyüyen şirketin veri gelirlerindeki yüzde 73’lük artış öne çıktı.Vodafone Grubu’nun Eylül 2013’te ilan ettiği ve 2016 yılının Mart ayına kadar sürecek yatırım hamlesi “Project Spring” ile Türkiye’de yatırımlarına hız veren şirketin büyümesi devam etti. Büyümenin temel faktör ise veri kullanımındaki artış etkisiyle veri gelirlerinde yükselme ve faturalı abone sayısı ile kurumsal mobil servis gelirlerindeki artış olarak betimleniyor.

3. çeyrek finansal sonuçlarına göre çift haneli büyümesini 21. çeyrekte sürdüren şirket, servis gelirlerini geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 11,8 artırdı. Bunun sonucunda şirketin 3. çeyrekte servis gelirleri 1,5 milyar liraya ulaştı.

Büyümedeki, “Dijital Dönüşüm Hareketi” etkisi

Vodafone’un, Türkiye’yi uçtan uca dijitalleştirmek hedefi ile yürüttüğü stratejik program Dijital Dönüşüm Hareketi’nin etkisiyle şirketin finansal sonuçlarında veri gelirlerindeki artış dikkat çekti. 3. çeyrek itibariyle akıllı telefon bünyesini yüzde 41,8’e çıkaran şirket, veri gelirlerini geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 73 arttırdı. Vodafone Türkiye abonelerinin veri kullanımı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 137 artarak üçüncü çeyrekte toplam 21,9 milyar megabyte’a ulaştı.

2014-15 mali yılının 3. çeyrek sonu itibariyle Vodafone Türkiye’nin abone sayısı 20,5 milyon olarak gerçekleşirken, şirketin faturalı abone nüfusunun oranı yüzde 40,6’ya ulaştı. Vodafone RED tarifeleri şirketin faturalı abone bazlı büyümesinde öne çıktı. Faturalı abone sayısı geçen senenin aynı dönemine göre 1 milyonun üzerinde net abone artışı ile 8,3 milyona ulaştı.

Büyüme kurumsal alanda da sürdü

Türkiye’de işletmelerin dijital haritasını çıkarmak ve ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla “Yarına Hazırım Platformu”nu hayata geçiren şirket, kurumsal alanda da büyümesini sürdürdü. Vodafone Türkiye kurumsal mobil servis gelirlerini mali yılının 3. çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14 artırdı.
ETİKETLER : vodafone
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun