Bilişim 05 EYLÜL 2012 / 14:33

VMware yeni bulut altyapı ve yönetim çözümünü duyurdu

VMware, VMworld 2012’de kurumları daha verimli olmaları ve operasyonel esnekliklerini artırmaları adına desteklemek amacıyla kapsamlı bulut altyapı ve yönetim ürünlerini duyurdu. VMworld 2012’nin en önemli duyurusu, yazılım tanımlı verimerkezini getiren ilk çözüm olarak dikkat çeken VMware vCloud Suite 5.1 oldu. vCloud ürün grubu, VMware’in lider sanallaştırma, bulut altyapısı ve yönetim portföyünü tek bir ürün tanımında altında birleştirerek bulut çağı teknolojilerine geçişi kolaylaştırıyor.

Yazılım tanımlı veri merkezi, sanallaştırmanın tüm faydalarını, veri merkezinin bilgi işlem, depolama, ağ ve bunlara bağlı uygunluk ve güvenlik servisleri gibi her alanına yayarak çevik, esnek, verimli ve güvenilir BT servisleri için bulut bilişim vaatlerini yerine getiriyor.

Yazılım tabanlı veri merkezi mimarisi, tüm donanım kaynaklarını birbirinden ayırıyor ve kapasiteyi bir araya getirmek için havuzda topluyor. Böylece uygulamalar için ihtiyaç duyulan kaynakları güvenli ve etkin biçimde dağıtabiliyor.

VMware vCloud Suite:
Yazılım tanımlı verimerkezi için ilk çözüm

Veri merkezi altyapısının her katmanını sektör standardı donanım havuzları üzerinde çalışan yazılım hizmetlerinde düzenleyen VMware vCloud Suite, operasyonları otomatikleştiriyor ve en fazla kaynak gerektiren kritik iş uygulamaları için bile uygulama servis seviyelerini garanti ediyor.

VMware vCloud Suite 5.1, kurumların bulut altyapısı kurmak, işletmek ve yönetmek için ihtiyaç duydukları sanallaştırma, yazılım tanımlı verimerkezi hizmetleri, politika tabanlı provizyon, felaket kurtarma, uygulama ve operasyon yönetimi gibi bileşenleri bir araya getiriyor.

Lisanslamada yüzde 35 indirime gidiliyor

VMware vCloud Suite çekirdeksiz işlemci, vRAM ya da sanal makine başına lisanslanacak. Böylece kurumlar bulut altyapı ve yönetim özelliklerine, sanallaştırma, yazılım tanımlı veri merkezi hizmetleri, politika tabanlı provizyon, felaket kurtarma, uygulama yönetimi ve operasyon yönetimi olmak üzere tam bir set olarak uygun bir ücretle sahip olabilecekler.

Standart, gelişmiş ve kurumsal sürümleri ile 11 Eylül’de pazara sunulacak olan VMware vCloud Suite VMware vSphere Enterprise Plus, VMware vCloud Director, VMware vCloud Connector, VMware vCloud Networking and Security, VMware vFabric Application Director, VMware vCenter Operations Management Suite ve VMware vCenter Site Recovery Manager ürünlerini içeriyor.

Sınırlı bir süre için VMware vSphere Enterprise Plus kullanan kurumlar VMware vCloud Suite 5.1 Standart paketine ücretsiz ya da vCloud Suite 5.1 Enterprise paketine yüzde 35 indirimli geçebilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun