Bilişim 29 AĞUSTOS 2014 / 11:02

Vine’dan geri dönüş hamlesi

Çıktığı zamanlarda kısa sürede büyük bir hayran kitlesini elde eden Vine, Instagram ile yeni rekabete girmesi üzerine yeni uygulamasıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor.Facebook’un Instagram’ı satın alması ile birlikte Vine ilk çıktığı andaki kullanım oranlarını kaybetmiş gözüküyordu. En belirgin özelliği olan “7 saniyelik kısa video” özelliğini Instagram uygulamasının da kullanıcılara sunmasıyla Vine bu rekabette geri kaldığı kulislerde konuşuluyordu. 

Vine ise bu rekabeti bir üst boyuta taşıyarak yeni bir sürüm geliştirdi. Önceki sürümde Vine programı üzerinden kamera ile video çekebilen kullanıcılara, artık daha önce çekilmiş videoları da yükleyip paylaşabilmelerine olanak tanıyor. Bu yeni çözüm ile Vine programa daha geniş bir yelpaze katmayı hedefliyor. 

Yeni sürüm ilk olarak sadece IOS sistemi ile uyumlu cihazlara yüklenerek Apple kullanıcılarına sunulacak.

ETİKETLER : Facebook Instagram vine
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun