Bilişim 18 EKİM 2011 / 14:35

Vestel'in içi Türkçe içerikle dolu akıllı televizyonu Vestel Smart TV satışa sunuldu

Vestel Smart TV'lerin fiyatı belli oldu

Vestel’in pazara sunduğu yeni LED televizyonu Vestel Smart TV, internet ve televizyon içeriğini bir araya getirerek televizyon izleme alışkanlığına yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor. Ürün Türkçe içeriğinin zenginliğiyle öne çıkıyor.



Vestel Genel Müdür Yardımcısı ve Türkiye IPTV Genel Başkanı Metin Salt, gerek kullanışlı arayüzü, gerek içeriğiyle yerelleşmiş küresel bir teknoloji yarattıklarını vurgulayarak Vestel Smart TV’nin “yerli kullanıcıya zengin yerel içerik” sağlayacağını söyledi.

Bugüne kadar internet üzerinden ulaşılan birçok farklı içeriğe televizyondan erişim sağlayan Vestel Smart TV portalinde 50’ye yakın içerik sağlayıcı yer alıyor. Vestel Smart TV, müzik sitelerinden sosyal medyaya, alışveriş ve fırsat sitelerinden video paylaşım kanallarına, bankaların internet şubelerinden bahis sitelerine bugüne kadar internet üzerinden ulaşılan birçok farklı içeriğe televizyondan erişim sunabiliyor. Ayrıca Vestel Smart TV sahipleri normal yayın akışı sırasında kaçırdıkları televizyon programlarını da diledikleri zaman izleme imkânına sahip oluyor.

Metin Salt, “Vestel olarak gerek kullanışlı ara yüzü gerek içeriğiyle yerelleşmiş küresel bir teknoloji yarattık. Bu sayede yerli kullanıcıya zengin yerel içerik sağlayacağız” diye konuştu.

Salt, bu ürün segmentinde LCD TV’deki pazar paylarına paralel bir pay tutturmayı ve gelecek 4 yıl içinde Smart TV satışlarını yüzde 100 artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Vestel’de hedef tüm televizyonları akıllı yapmak



Vestel Smart TV’lerin ekstra bir cihaza gerek duymadan ücretsiz servis ve kolay internet sağlayacağını belirten Metin Salt, önümüzdeki sene Vestel olarak üretecekleri televizyonların yüzde 50’sinin, 2013 yılından itibaren ise yüzde 100’ünün Smart TV olacağını söyledi.

Salt, “Geleneksel eğlence araçlarımızdan televizyon saltanatını internete kaptırmamak adına yenilenmeye ihtiyaç duyuyor. Bu yenilenme hareketinde internetle daha sıkı bir dostluk kurması, internetin sağladığı özgürlüğü vaat etmesi gerekiyor. Nasıl ki TV kanalları internet ortamını kullanıyorsa, web siteleri de televizyonu büyük ekrana kavuşma şansı olarak görüyor” dedi.

İnternet televizyonculuğunun pazar büyüklüğüne bakıldığında bu değişimin daha iyi anlaşılabileceğini belirten Salt, geçen yıl dünyada satılan televizyonların yaklaşık yüzde 20’sinin internet özelliğine sahip Smart TV’ler olduğunu, bu oranın 2015 yılında yüzde 65 ila 70 arasında olacağını ve Smart TV satış adedinin 140 milyonu geçeceğini söyledi. Salt, ayrıca Vestel’in dünyanın 3. büyük TV üreticisi olduğunu ve Türkiye televizyon pazarında liderliğe oynadıklarını vurguladı.

Ortadoğu ülkeleri Türk dizilerini Vestel Smart TV’den izleyecek

Vestel Smart TV, klavye ve mouse’a ihtiyaç duymadan tek bir tuşla binlerce filmi, normal yayın akışı sırasında kaçırılan diziyi, milyonlarca farklı videoyu ulaşılır kılacak. Ürün, sunduğu geniş müzik arşiviyle televizyonu bir müzik istasyonuna dönüştürürken kullanıcıların en güncel haberleri, hava ve para durumlarını takip etmesini ve online bankacılık işlemlerini yapabilmesini sağlayacak. Ayrıca birçok farklı indirim ve kampanya fırsatı da Smart TV kullanıcılarına sunulacak diğer avantajlar arasında.

Salt, CNN Türk, NTV, Habertürk gibi haber televizyonlarından ATV, Kanal D, Show TV gibi kanallara ve bunların yerli içeriklerine, TTNET Müzik gibi müzik portallerinden Şehirfırsatı.com gibi alışveriş ve fırsat sitelerine kadar 50’ye yakın yerel içerik sağlayıcıyı bu portalde buluşturduklarını ve yenilerini eklemeye devam edeceklerini ifade etti.

Yakın tarihte portalde bir o kadar daha içerik sağlayıcıyı kullanıcılara hizmet vermek üzere bir araya getireceklerini söyleyen Salt, “Sağladığımız çeşitli yerel içeriklerin yanı sıra Facebook gibi dünya üzerinde yüz milyonlarca insanın kullandığı platformları da Türkçe sunarak ‘yerli kullanıcıya yerel içerik’ sağlıyoruz. Ayrıca portalimizde sunduğumuz yerli içeriği büyük rağbet gördüğü yakın coğrafyada da erişilebilir kılacağız. Ortadoğu ülkelerindeki kullanıcılarımız, çok sevdikleri yerli dizilerimizi tekrar tekrar izleyebilecekler. Böylece teknoloji ihracının yanı sıra kültür ihracına da öncülük ve hizmet etmiş olacağız” dedi.

Fiyatı ne kadar?

82 ekran Vestel Smart TV 32PF7017 32 inç LED TV (82 ekran) 1.349 TL'den, 106 ekran Vestel Smart TV 42PF7017 42 inç LED TV 1.849 TL'den satışa sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun