Bilişim 21 MART 2012 / 14:50

Veriyi sadeleştirme ve ölçme zamanı

Veriyi sadeleştirme ve ölçme zamanı

NetApp İnovasyon Zirvesi 2012 “Büyük Düşünenler Buluşuyor” etkinliğinde ‘büyük veri’ ve ‘bulut bilişim’ çözümlerinin iş dünyasındaki rolü detaylarıyla ele alındı.Sektörü 20 Mart’ta Swissotel’de ikinci kez biraraya getiren etkinlik, Cisco, Citrix, Commvault, Fujitsu, IBM gibi dünya devleri ile Datamarket, Datacore, Matris Net Vizyon, Oytek, Prolink, Sürat Teknoloji ve Tara Sistem gibi NetApp’ın uluslararası ve yerel iş ortaklarını da buluşturdu.

Etkinliğin açılış konuşmasını NetApp Türkiye Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı yaptı. Büyük veri ve bulut bilişimin öneminin arttığını, sektörlerin bu kavramlar etrafında buluştuğunu söyleyen Yumrukçallı, büyük ve farklı düşünmenin gerekliliğine dikkat çekti. İlk zirveden ikinciye kadar geçen dönemde gerek sektör gerekse NetApp özelinde yaşanan gelişmeleri de özetleyen Yumrukçallı, şunları söyledi:

[caption id="attachment_47126" align="alignright" width="199" caption="NetApp EMEA Bölgesi Gelişmekte Olan Ülkelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Remo Rossi"][/caption]

“Sektörde global liderliğimiz devam ederken, insan kaynağımız, nakit kaynaklarımız ve büyümemiz de artıyor. 2011 yılını, nisan ayında kapatacağımız bilançoda yüzde 21 büyüme ile tamamlayacağız. Genel olarak bütçeler gerilerken, iş yapış hızının artması gerekiyor, performans ve verimliliğin önemi artıyor, trendler de değişiyor.”

Zirveye katılan NetApp EMEA Bölgesi Gelişmekte Olan Ülkelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Remo Rossi de, “Pazardan 3 kat hızlı büyüyoruz. Demek ki doğru yerlere yatırım yapıyoruz” diyerek, Ankara ofislerini açtıklarını, sistem ve çözümleriyle işlerin hızlanmasını sağladıklarını vurguladı. 90’lı yıllarda temel önceliğin performans, 2010 döneminde ise etkinliğin öne çıktığına dikkat çeken Rossi, veri hiç bitmediği için bunu ölçmenin bir gereklilik halini aldığına işaret etti ve sanallaştırılmış depolama yönetimi hakkında bilgi verdi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun