Bilişim 02 ARALIK 2013 / 13:51

VeriFone ödeme merkezi veri bankası kurdu

Ödeme sistemlerinin ilk veri merkezini VeriFone kurdu.

Ödeme sistemlerinin ilk “Veri Merkezi” VeriFone’dan

Güvenli elektronik ödeme çözümleri alanında dünya lideri VeriFone,(Payment Card Industry – Data Security Standarts) onaylı Veri Merkezi ile servis sağlayıcı olarak hizmet verecek. Banka, üye işyeri ve tüketicileri koruyan güvenli altyapısı sayesinde hızlı ve esnek çözümler sunacak.

Temel denetimleri geçti

VeriFone, Türkiye ödeme sistemlerinin Veri Merkezi’ni hizmete sundu. VeriFone, PCI-DSS onay sürecinde planlanan zamandan çok daha hızlı hareket ederek kısa sürede onay almayı başardı. Ayrıca; 277 maddelik 12 temel prensibi içeren denetimlerin tamamından tam not alan Veri Merkezi dünyadaki tüm bankalara hizmet verebiliyor. VeriFone, PCI DSS (Payment Card Industry- Data Security Standarts) uyumlu yapısıyla hem üye iş yerini, hem tüketiciyi, hem de bankayı koruyor.

VeriFone sunduğu entegre çözümlerle sektöre değer katmaya devam ediyor. Yeni nesil yazarkasa POS sürecine geçilmesi ile bunlara bir yenisini daha ekleyen VeriFone, ciddiyetle hayata geçirdiği Veri Merkezi ile Türkiye’nin yazarkasa POS ile kayıt dışı ekonomiyi önleme çalışmasını daha da pekiştiriyor. Tüm mobil POS'lara hizmet verebilen ödeme kaydedici cihaz veri merkezi, tüm GSM operatörleri ve bankalara hizmet veriyor.

 
ETİKETLER : mobil pos PCI DSS veriFone