Bilişim 06 AĞUSTOS 2015 / 14:33

Veri depolama uygulamaları yatırımları fırsata dönüştürüyor

IDC, istatistiklerine göre, 2020 yılında elde edilecek veri miktarı, 2009‘un 44 katı olacak. Veri depolamanın önemi mobil hayatın yansımalarından dolayı her geçen gün artıyor. Kurumların hassas iş süreçlerini oluşturan veri ve veri depolama yöntemleri, hayati öneme sahip. İhtiyaca göre ölçeklenebilir ve uygun maliyetli çözümleri tercih eden kurumlar, profesyonel hayatta daha hızlı ve esnek hareket etme kabiliyetine sahip. Kurumların iş süreçlerini rekabet ortamında hızlı ve sorunsuz şekilde yönetebilmelerini sağlayan Synology, kullanıma sunduğu RS18016xs+ ve RX1216sas ürünleriyle veri depolamaya yeni bir soluk kazandırıyor.

Veri depolama çözümü kullanan ve bu alana yatırım yapan kurumların rekabette öne çıkacağını dile getiren Synology Türkiye Ürün Müdür Volkan Yiğit, “Kurumlar, geleneksel iş yapış şekillerinden yenilikçi ve zamana uyum sağlayan bir yapıya doğru evriliyorlar. Aynı zamanda hızla gelişen teknoloji altyapılarındaki hızı ve değişimi gözlemleyip, bünyelerine uygun ve ölçeklenebilir ürünleri tercih ediyorlar. İş sürekliliğini sağlamak ve verimliliği artırmak için doğru çözümlerin kilit noktalarda konumlandırılması gerekiyor. Veri depolama çözümlerini kendi yapılanmaları içerisinde doğru olarak konumlandıran kurumlar, işlerine daha fazla odaklanabiliyor, müşterilerine daha hızlı ulaşarak marka güvenilirliğini de sağlamlaştırıyorlar.” diyor.

3 bin 900 MB okuma ve 348 bin yazma hızları ile kolay kullanım olanağı sağlayan RS18016xs+, yüzlerce uygulamayı kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Özel şifreleme motoru sayesinde, performanstan ödün vermeden veri güvenliği sağlayan RS18016xs+, 3 bin MB’ın üzerinde okuma ve yazma hızlı ile şifrelenmiş klasörlere ulaşmayı mümkün kılıyor.

Kurumların en değerli varlıkları olan veriyi güvenli şekilde depolayan ve istenilen her yerden, her zaman erişim olanağı sunan RS18016xs+, işletmelerin sistem kaynaklarını kullanmadan veri akışının kopyalanmasını sağlıyor. RS18016xs+, sistem kaynakları kullanılmadan otomatik veri kopyalama ve ekran görüntüsü alabilmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca RS18016xs+, veri kurtarma noktası oluşturulmasına da olanak tanıyor.

İş süreçleri kesintiye uğramıyor

Synology’nin hizmete sunduğu RS18016xs+ ve RX1216sas ürünleri, üzerinde bulunan güç kaynakları, sistem fanları ve yük devretme özellikleri sayesinde, kesintisiz çalışma olanağı yaratıyor. 4 ayrı ağ bağlantı noktasını barındıran ürünler, hizmet sürelerinin en üst düzeye çıkarılmasını sağlıyor. SATA III ve SAS teknolojilerini destekleyen RS18016xs+ ve RX1216sas, maksimum uyumluluk ve yatırım getirisi sağlamak için 32 GB’a kadar yükseltilebiliyor.

Kurumların veri depolama ihtiyaçlarına özel ölçeklenebilirlik imkânı sunan RS18016xs+ ve RX1216sas ürünleri, iş akışının kesintisiz sürdürülmesi gibi önemli bir avantaj sağlıyor. Tek giriş noktasından 180 sürücüye kadar artırılabilme olanağı sunan, yüksek verimlilik elde etmek için DiskStation Manager (DSM) ile desteklenen RS18016xs+ ve RX1216sas ürünleri, sezgisel web tabanlı işletim sistemi aracılığıyla kolay bir şekilde kullanılabiliyor.
ETİKETLER : IDC veri veri depolama
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun