Bilişim 05 EYLÜL 2016 / 18:12

Veri depolama amaçlı XtremIO duyuruldu

EMC tarafından geliştirilmeye devam eden XtremIO tamamı flash platformu, sanallaştırılmış ortamlardaki depo yönetimini kolaylaştırmayı hedefliyor.

EMC, VMware ve Microsoft’un sanallaştırılmış ortamları için EMC XtremIO tamamı flash depolama platformundaki yeni uygulama entegrasyonu ve yönetim özelliklerini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni XtremIO, uygulama ve altyapı ekiplerinin sanallaştırılmış ortamlardaki basitleştirilmiş kaynak tedarik ve yönetim iş akışlarından, otomasyon ve orkestrasyondan tam olarak yararlanmasını sağlayan iş akış seti sunuyor. Entegre Kopya Veri Yönetim (iCDM) işlevi, aynı zamanda kopya veri dağınıklığını yönetmek için ayrı özel donanım ve yazılım satın alma ihtiyacını azaltmaya yardımcı oluyor.
 
VMware Yazılım Tanımlı Veri Merkezi Birimi İdari Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Raghu Raghuram, geliştirilen XtremIO özellikleri için şunları söyledi: "VMware vRealize Orchestrator ile XtremIO entegrasyonları, müşterilere yerel olarak VMware vCenter veya vRealize Orchestrator kullanıcı arayüzünde olan sanal makineler için yedekleme, kopyalama ve dosya seviyesinde geri yükleme gibi kritik görevleri yerine getirme imkanı sağlıyor."
 
XtremIO XIOS işletim sistemine getirilen bir düzineyi aşkın güncelleme arasında ise XtremIO, EMC AppSync, EMC VSI ve VMware vCenter Web UI arasında EMC ve VMware ürün entegrasyonları, kendi başına veya VMware vRealize Automation iş akışının parçası olarak hareket eden yeni XtremIO vRealize Orchestrator Eklentisi, XtremIO Yönetim Sunucusu aracılığıyla Microsoft PowerShell versiyon 4.0 ve 5.0 için yerel destek, kullanıcıların kendi tercih ettikleri SMI-S kullanıcı arayüzünde yerel olarak XtremIO deposunu yönetmesine ve hazırlamasına olanak tanıyan Depo Yönetimi Girişim Spesifikasyonu (SMI-S) için yeni XtremIO desteği gibi özellikler öne çıkıyor.
 
EMC, aynı zamanda XtremIO'nun yeni web tabanlı HTML 5 grafiksel kullanıcı arayüzünün bir beta versiyonunu da yayınladı. Bu web tabanlı kullanıcı arayüzü, XMS kullanıcılarına XtremIO raporlama, izleme ve yönetme için basit, hafif bir seçenek sağlamaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış olup, mobil cihazlar aracılığıyla erişimi destekliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun