Bilişim 07 TEMMUZ 2015 / 16:09

Vektora, SAP PCoE sertifikasını yeniledi

VEKTORA, SAP’nin güncel teknik ve organizasyonel standartlarına uyumluluğunu belgeleyen ve Türkiye’de sayılı SAP partnerinin sahip olduğu SAP PCoE (Partner Center of Expertise) sertifikasını, tüm destek altyapısı, destek süreçleri ve destek personelinin üzerinde yapılan kapsamlı bir SAP denetiminden geçerek yeniledi. Bu sertifikayla, Vektora’nın SAP standartlarına uygun olarak servis ve destek hizmetleri sunduğu SAP tarafından bir kez daha tescillenmiş oldu.

Vektora Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbaş, “Oldukça kapsamlı bir denetimden geçerek yenilediğimiz PCoE sertifikamız; SAP çözümlerinin destek operasyon ve servisinde güncel SAP standartlarına uyumluluğumuzu açıkça gösteriyor” dedi. SAP PCoE sertifikası, SAP’nin Active Global Support Organizasyonu tarafından sunulan, SAP tarafından tescil edilmiş destek hizmetleri sunabilmek için alınması zorunlu olan bir destek merkezi sertifikası.

Bu sertfikaya hak kazanmak için öncelikle destek altyapısı olarak “SAP SAP Solution Manager” kullanılması ve destek danışmanlarının (support consultant) SAP sertifikasına sahip olması ile başlayan, destek süreçlerinin ve iş akışlarının prosedürlerinin tanımlanması, test sistemlerinin oluşturulması ve müşteri sistemlerinin küresel SAP ağına dahil edilmesi gibi birçok kapsamlı adımın tamamlanması gerekiyor. Vektora tüm şartları sağlayarak yenilediği bu sertifika ile SAP Businses All in One, SAP HANA, SAP BusinessObjects ve SAP Veri Tabanı ve Teknoloji çözümlerinin tamamında SAP’nin global standartlarına uygun destek hizmeti verme yetkisini sürdürüyor.

 

 
ETİKETLER : sap vektora