Bilişim 15 HAZİRAN 2016 / 14:14

Veeam VCSP ile yeni çözümler üretmeye devam ediyor

Veeam, EMEA bulut programında yüzde 78 ciro artışı gerçekleştirdi ve 2015’in ilk çeyreğinden itibaren 1100 hizmet sağlayıcıyla anlaşma sağlandı.

Veeam, Bulut ve Hizmet Sağlayıcı (VCSP) programı ile 2016’da artan pazar isteğine paralel olarak bulut tabanlı felaket kurtarmayı uygulayacak kurumlara yeni ürün ve çözümler sunmaya devam ediyor.

Özellikle hosting, bulut ve yönetilmiş hizmet sağlayıcıları için tasarlanan VCSP programı,2015’in ilk çeyreğiyle 2016’nin ilk çeyreği arasında EMEA bölgesinde ciro açısından bir önceki yıla göre yüzde 78’lik büyüme gerçekleştirdi. Veeam, aynı zamanda hizmet sağlayıcıların VCSP üzerinden yeni müşteri kazanmaları ve sürekli gelir elde etmelerini sağlayan hazır fırsatlarla kiralama işlem sayısında yüzde 65’lik bir artış gözlendiğini belirtti. 2016’nın ilk çeyreğinde EMEA VCSP ağının bir parçası olarak 5.900’ün üzerinde hizmet sağlayıcı olduğunu belirten Veeam, 2015’te 500’den fazla VCSP iş ortağı ve 70’den fazla kaynak Veeam Cloud Connect için en iyi hizmetleri sağlayacak lisansı almaya hak kazandı. Böylece bulut tabanlı DRaaS fırsatları ortaya çıktıkça VCSP stratejisinin temel direkleri oluştu.

Veeam, hizmet sağlayıcı programının devam eden başarısıyla 2018’de amaçladığı 1 milyar dolarlık yıllık ciroya, özellikle bulut tabanlı DRaaS tekliflerinin çevresindeki yeni fırsatları kullanarak adım adım yaklaştığını belirtiyor. Gartner’ın tahminlerine göre 2018’de felaket kurtarma planlarının yüzde 50’den fazlası bulut hizmetlerini kullanacak.451 Research’ün araştırmasına göreyse önümüzdeki iki yılda açık depolamaya bugünkünün iki katı harcanırken şirket içi depolama azalacak, talebi karşılayacak güçlü ve bulut tabanlı DRaaS ihtiyacı da artacak.
ETİKETLER : veeam vcsp bulut
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun