Bilişim 10 KASIM 2014 / 14:40

Veeam üçüncü çeyrekte yüzde 65 büyüme kaydetti

Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam® Software 2014 üçüncü çeyrek sonuçlarını duyurdu ve geçen yılın aynı dönemine göre toplam cirosunda yüzde 65 büyüme gerçekleştirdiğini açıkladı. 2014’ün üçüncü çeyreği, aynı zamanda Veeam’in artarda toplam ciroda bir önceki yılın aynı dönemine göre çift haneli büyüme gerçekleştirdiği 27’inci çeyrek oldu.

Veeam CEO’su Ratmir Timashev, “BT, bu seviyede erişim sağlamak için sanallaştırmayı, bulutu ve depolama teknolojilerini bir araya getirerek modern veri merkezini dönüştürüyor. Böylece hizmetleri ve cihazları daha hızlı tedarik ediyor, güvenlik ve kontrolü güçlendiriyor ve operasyonel giderleri düşürüyor. Veeam Availibility Suite™ v8 genel satışa sunulmasından memnunum. Bu yeni sürüm Veeam’in yeni kesintisiz çalışan veri merkezleri pazarındaki öncülüğünü geliştirecek ve Veeam Cloud Connect’in de içinde bulunduğu 200’den fazla yeni özelliği, NetApp entegrasyonunu ve kopyalamayla felaket kurtarımındaki temel geliştirmeleri sunacak” dedi.

2014’ün üçüncü çeyreğindeki diğer gelişmeler ise şöyle:

- Veeam Bulut Sağlayıcı (VCP) Programı: VCP programı üçüncü çeyrekte geçen yılın ayın dönemine göre cirosunu yüzde 159 artırdı. Program aynı zamanda 6 bin iş ortağı sınırını aştı. Veeam, 21 lansman iş ortağıyla işbirliği yaparak Veeam Availability Suite v8’deki Veeam Cloud connect fonksiyonelliğine ilk günden itibaren destek verdi. Veeam, LabTech’le bütünleştirme için yeni uyumlu ekin beta sürümünü çıkardı. Veeam ayrıca Westcon Group’u (Yeni Zelanda) yeni VCP kiralama toplayıcısı olarak ekledi ve Avustralya’daki NEXTDC ile teknolojik işbirliği oluşturdu.

- Müşteri Artışı: Veeam, üçüncü çeyrekte yaklaşık 10 bin yeni müşteri kazandı, toplam müşteri sayısı da 121 bin 500’ü geçti. Veeam’in ilk amiral gemisi etkinliği olan VeeamON: The World’s Premier Data Center Availability Event, Ekim başında Las Vegas’ta gerçekleşti. 1200’den fazla müşteri, iş ortağı, basın mensubu ve analistin katılımıyla gerçekleşen etkinlik sonrasında VeeamON 2015’in planlamasına şimdiden başlandı.

- Şirketin Gücü: 2014 Global 2000 listesinin yüzde 45’i Veeam müşterisi. Yeni şirket müşterisi sayısı geçen yıla oranla yüzde 108 büyürken, şirket müşterilerinden elde edilen ciro ise aynı dönemde yüzde 140 arttı.

 
ETİKETLER : Veeam
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun