Bilişim 24 AĞUSTOS 2016 / 13:45

Veaam'den karma buluta yönelik yeni çözüm

Veeam Software, karma Bulut için Veeam Availability Platformunu duyurdu.

2019’a gelindiğinde dünyadaki pekçok kurum, ağırlıklı olarak bulut tabanlı bilgi teknolojileri ortamına geçişini tamamlamak zorunda kalacak ve bu da çoklu ortamlar üzerinden, kesintisiz erişilebilirlik deneyimi sağlayacak cihazlar üzerinde büyük bir baskı oluşturacak. Karma Bulut için Veeam Availability Platform bu sorunlara yönelik çözüm sağlayarak şirketlere Karma Bulut’taki sanal, fiziksel ve bulut tabanlı iş yüklerine erişilebilirlik sağlamayı hedefliyor.
 
Veeam ayrıca Microsoft Office 365’i destekleyen yeni yetkinlikleri de tanıttı. Yeni Veeam Backup for Microsoft Office 365  bir şirketin kendi e-mail altyapısının bakıma gerek duymadan zaman ve mekan bağımsız çalışma imkanı veriyor. Bu yeni ürün Veeam Backup & Replication ile entegre olarak hibrit ortamı olan kullanıcıların Office 365 ile şirket içindeki Exchange arasında posta kutusu verisinin taşınmasını sağlıyor. 2016’nın dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen bir yıl ücretsiz kullanım hakkına sahip Veeam Backup for Microsoft Office 365, Veeam Availability Suite ve Veeam Backup & Replication’ın herhangi bir sürümüne sahip müşteriler tarafından kullanılabilecek. Ek olarak Veeam Availability Suite ve Veeam Backup & Replication’ın Enterprise Plus sürümüne sahip kullanıcılar da üç yıl ücretsiz kullanım hakkına sahip olacaklar.
 
Ayrıca yapılan duyuruda Veeam Availability Suite v10’da IBM Storwize ailesi ve IBM SVC platformunun da ana depolama entegrasyonlarına ekleneceği de açıklandı. V10 hakkındaki ek bilgiler 16 – 18 Mayıs 2017’de New Orleans’ta gerçekleştirilecek olan Veri Merkezi Erişilebilirlik Etkinliği VeeamON 2017’de açıklanacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun