Bilişim 23 AĞUSTOS 2012 / 11:59

Ünlü siber savaşçı Ralph Langner 13 Eylül'de İstanbul'a geliyor

Ünlü siber savaşçı 13 Eylül'de İstanbul'a geliyor

Bilişim Zirvesi kapsamında 13 Eylül'de İstanbul'a gelecek Alman Siber Güvenlik kuruluşu Langner'in Başkanı Ralph Langner, özellikle enerji santralları, petrol, ulaştırma tesisleri gibi kritik yapıların siber güvenliği konusundaki uzmanlığını izleyicilerle paylaşacak. Zirvede nitelikli ve karmaşık siber saldırıların nasıl önlenebileceğini anlatacak olan Langner, siber alanda devlet dışı kişi ve birimlerin oluşturduğu tehdit karşısında 'Askeri güçler çaresiz mi?', 'Siber silah yarışları olacak mı?' gibi soruların yanıtlarını paylaşacak. Langner, zirve kapsamında Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) himayelerinde ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) desteğiyle gerçekleşecek olan Savunmada Bilişim Konferansı'nda konuşacak.

Thurbon, katılımcılara sezgilerine aykırı düşünmeyi öğretecek

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'12'nin diğer öne çıkan konuşmacıları arasında Changelab Uluslararası Davranış Değişikliği Kuruluşu'nun Kurucu Ortağı ve baş yaratıcısı Dominic Thurbon da yer alıyor.

Nesiller arası davranış farklılıkları, çalışanların eğilimleri ve eğitimin, kuruluş içi iş birliğinin ve yenilikçiliğin geleceği konusunda dünyanın birçok ülkesinde danışmanlık yapan Thurbon, 11 Eylül 2012 Salı günü zirvede yapacağı sunumda katılımcılara sezgilerine aykırı düşünmeyi öğretecek.

Sosyal medyanın etkin bir mecra olarak kullanımı için yenilikçi yaklaşımları irdeleyecek olan Thurbon, kurumlardaki bilgiye ulaşma ve sorun çözme yöntemlerini de sosyal medya araçlarından nasıl yararlanılabileceğini gösterecek.

Sağlıkta sorumlu iletişimin bilirkişisi Hjelmsoe geliyor

Sağlıkta Duyarlı İletişim Teknolojileri Uzmanı ve Agnitio Kurucusu ve Başkanı Morten Hjelmsoe ve Publicis Healthware International Grup Başkanı Roberto Ascione, Zirve'nin sağlıkta sonraki adımın izlerini arattıracak oturumlarında yer alacak isimler.

Şirketlerin sağlık profesyonelleri ile daha iyi ilişkiler kurmalarını sağlayacak uygulamalar geliştiren Hjelmsoe, Zirve kapsamında Sağlık Bakanlığı desteği ile 12 Eylül 2012 Çarşamba günü, e-Sağlık, m-Sağlıkta Sonraki Adım Konferansı'nda "Sağlıkta Pull Marketing" konulu bir sunum yapacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun