Bilişim 26 AĞUSTOS 2014 / 14:49

Unify IT dünyasını kendi bünyesine dahil ediyor

Günümüze kadar ses dünyasından gelen üreticilerin,IT dünyasını kendi sistemine dahil edemediği görülüyor. Unify ise bu algıyı kırmayı hedefliyor.

Unify “Go Forward” adlı partner programını yeniden tasarladı ve kanal yapısını güçlendirdi. iletişim ve işbirliği sektöründe aranılan iş ortağı olmak konusunda kararlı gözüken firma, bu amaçla stratejisini, iş modelini ve programlarını satış önceliğini kanala verecek şekilde değiştirdi. Unify, tüm bu girişimlerle ürün portföyü ve kanal ortaklık yapısıyla pazardaki konumunu güçlendirmeyi planlıyor.

“Unify olarak bu geçişi sağlamak istiyoruz”
Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu iş ortaklarının neredeyse yarıdan fazlasının ses kökenli olduğunu belirtiyor ve sözlerine, “Ses kökenli iş ortaklarımız, zamanla IT’ye yakınlaştılar ama bugüne kadar ses dünyasından gelen hiç bir üretici, IT dünyasını kendi sistemine dahil edemedi. Ses dünyasından gelen bir üretici olan Unify olarak bunu geçişi sağlamak istiyoruz” şeklinde devam ediyor.

“Günümüzde tümleşik iletişim, tüm kurumlar için kritik önem sahip”
Kurumsal haberleşme sistemlerinde IP teknoloji imkânlarının kullanılmaya başlanmasının üzerinden 20 yıllık bir süre geçtiğini hatırlatan Tütüncüoğlu: “Bu süre zarfında klasik haberleşme sistemleri ile kurumlara çözümler sunan firmalar, teknolojik değişime paralel olarak kendilerini geliştirdiler ve IP tabanlı ses teknolojileri konusunda da uzmanlıklar elde ettiler. Bununla birlikte geçmişten günümüze kurumsal veri ağları, bu ağların üzerinde çalışan uygulamalar ile güvenlik çözümlerini içeren donanım ve yazılım konularında çözümler sunan firmalar, kurumsal ses ve sonrasında gelen tümleşik iletişim çözümlerine mesafeli yaklaştılar. Günümüzde ise tümleşik iletişim, tüm kurumlar için kritik önem sahip. Bu noktada Unify olarak, geleneksel ses dünyasından gelen iş ortaklarımızın IT dünyasındaki gelişmelerini desteklemenin yanı sıra, özellikle bugüne kadar IT dünyasında kurumlara veri altyapılarından uygulama katmanına kadar çözümler sunmuş ve sunan firmalar ile işbirliği içerisine girmek üzere çalışmalarımıza yön vermiş durumdayız” dedi.

Hedef yatırım ile büyümek
Tütüncüoğlu temel hedeflerinin indirekt kanal üzerinden iş ortakları ile büyümek olduğunun altını çizdi ve hem daha fazla noktada var olmayı, hem de eko sistemlerini genişletmeyi hedeflediklerini açıkladı: “Yeni iş ortakları ile eko sistemimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Satış ve satış sonrası hizmetlerde vizyon sahibi, kendini ispatlamış şirketlere yatırım yapıyoruz. İletişim yazılımı ve servisleri alanlarında öncü firma Unify olarak, Türkiye’deki mevcut satış kanal ağımızın genişlemesine ve güçlenmesine yönelik attığımız adımlara devam ediyoruz.”

 
ETİKETLER : IT Unify
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun