Bilişim 17 EKİM 2011 / 14:51

Uluslararası E-kimlik ve e-pasaport konferansı 24 Ekim'de başlıyor

T.C. Dışişleri Bakanlığı’nın desteği ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı, Neelie Kroes himayesi altında üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası e-Kimlik & e-Pasaport Konferansı’na İstanbul ev sahipliği yapıyor.Vatandaşların kimlik ve seyahat belgelerinin dijitalleştirilmesi kapsamında gerçekleştirilen Dijital Gündemden sorumlu Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Neelie Kroes tarafından gerçekleştirilecek küresel bir forum olan Uluslararası e-Kimlik & e-Pasaport Konferansı (www.eid-epass.org) 40'ı aşkın ülkeden üst düzey hükümet temsilcileri, 60’a yakın konuşmacı ve sektördeki 350 uzman temsilci ile toplanacak.

Konferans programı, kamuoyu tarafından takip edilen önemli konuları, gerçek vakalara dayalı panel ve oturumları, aktif iletişimi ve bir fuarı içeriyor. Bu yıl da konferans, çeşitli yönleriyle elektronik kimlik ve kimlik doğrulama (EID) alanındaki en son gelişmeleri ele alarak, alanında en önemli uluslararası kamusal girişimler üzerinde odaklanmaya devam ediyor.

Ulusal e-kimlik, seyahat belgeleri, KMS, kimlik / gizlilik, sınır kontrolü, birlikte çalışabilirlik, farklı ülkelerdeki pratik uygulama deneyimleri, araştırmalar, uygulamalar ve bunların standartları ile mevzuat ve teknoloji kapsamındaki değişiklikler konferansta değinilecek olan konulardan bazıları olarak öne çıkıyor.

Konferansın düzenleyicisi Açık Anahtar Altyapısı (PKI) sunucu şirketlerinden İsveç Primekey Solutions Şirketi; elektronik kimlik ve elektronik iletişim ve işlem güvenliği sunan Portekiz Multicert Şirketi; geçtiğimiz iki yılda yakalanılan başarının ardından, 24 ve 25 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul’da, yerel iş ortakları olan bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Proline Bilişim Sistemleri ve Yunanistan’ın önde gelen IT&Yeni Medya şirketi Nerd ile ilgili konferansın üçüncüsünü düzenleyecek.

Türksat’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan konferans ayrıca bu yıl dünyaca tanınan Gemalto, AET Avrupa, 3M, Utimaco, Oberthur, Plastkart, G&D, Trüb, Securemetrics, Xiring, Aventra, PWPW, Datacard, Bundes Druckerei, Kinegram, IAI Endüstri Sistemleri, Ixla, E-imza, E-tuğra ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü’nün ve BT Haber’in desteğiyle gerçekleştirilecektir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun