Bilişim 31 MAYIS 2012 / 10:07

Uluslararası bilişim projelerinin ödül yarışı başladı

Uluslararası bilişim projelerinin ödül yarışı başladı

Bilişim şirketlerinin kendi ülkeleri dışında ve bir iş birliği kurarak gerçekleştirdikleri başarılı projeler, bu yıl ikinci kez ICT Summit Eurasia Ödülleri için yarışacak. 2012 yılı içerisinde hayata geçirilmiş ve halen kullanımda olan bilişim teknolojilerine dayalı uluslararası proje sahibi şirketler, 6 Temmuz 2012'ye kadar İnterpromedya'ya başvurabilecek. Avrasya Bölgesi'nde bilişim teknolojilerinin kullanımının artırılması ve çok uluslu iş birliklerinin teşvik edilmesi amacı ile bu yıl ikincisi düzenlenen ICT Summit Eurasia Ödülleri, 11 Eylül 2012'de, İstanbul Sütlüce'deki Haliç Kongre Merkezi'nde, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'12 kapsamında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Bilişim şirketlerinin sınır ötesi iş birlikleri ve ortaklaşa girişimler ile gerçekleştirdikleri başarılı projelerin kamuoyu gündemine taşınmasını sağlayacak ICT Summit Eurasia Ödülleri'12 için son başvuru tarihi 6 Temmuz 2012 olarak açıklandı.

Temel olarak başvuru sahibinin Avrasya Bölgesi'nde yerleşik bulunması ve kendi ülkesi dışında herhangi bir ülkede bilişim teknolojisine dayalı bir projeyi farklı bir Avrasya ülkesi şirketinin iş birliği ile gerçekleştirmiş olması koşulu aranıyor. Bilişim teknolojilerine dayalı projelerin tasarım, tedarik, uygulama, yönetim ve işletim süreçlerinden herhangi birini gerçekleştirmiş şirketlerin başvurusuna açık Ödüller'de, konsorsiyum yönetimindeki projeler içinse başvuru sahibinin konsorsiyum lideri olması koşulu aranıyor.

Başvurular, projenin kapsamı, tamamlanma süreleri, görev alan ekipler, kapsama alanı, kullanıcı sayısı, özgünlüğü ve iş birlikleri açısından değerlendirilerek ilk üçe ödül verilecek. Ayrıca bir projeye de Jüri Özel Ödülü verilmesi öngörülüyor.

Finale kalan tüm şirketler ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'12'ye ücretsiz katılım ve tanıtım imkanı elde ederken, derece sahipleri ise ayrıca geniş katılımlı bir törende ödül heykelciğini kucaklayacak.

Başvuru formuna www.bilisimzirvesi.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun