Bilişim 28 MAYIS 2012 / 13:45

Uluslararası bilişim projelerinin ödül yarışı başladı

Uluslararası bilişim projelerinin ödül yarışı başladı

Bilişim şirketlerinin kendi ülkeleri dışında ve bir iş birliği kurarak gerçekleştirdikleri başarılı projeler, bu yıl ikinci kez ICT Summit Eurasia Ödülleri için yarışacak. 2012 yılı içerisinde hayata geçirilmiş ve halen kullanımda olan bilişim teknolojilerine dayalı uluslararası proje sahibi şirketler, 6 Temmuz 2012'ye kadar İnterpromedya'ya başvurabilecek. Avrasya Bölgesi'nde bilişim teknolojilerinin kullanımının artırılması ve çok uluslu iş birliklerinin teşvik edilmesi amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ICT Summit Eurasia Ödülleri, 11 Eylül 2012'de, İstanbul Sütlüce'deki Haliç Kongre Merkezi'nde, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'12 kapsamında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Bilişim şirketlerinin sınır ötesi iş birlikleri ve ortaklaşa girişimlerle gerçekleştirdikleri başarılı projelerin kamuoyu gündemine taşınmasını sağlayacak ICT Summit Eurasia Ödülleri'12 için son başvuru tarihi 6 Temmuz 2012 olarak açıklanarak başvuru formu www.bilisimzirvesi.com.tr adresinde yayınlandı.

Temel olarak başvuru sahibinin Avrasya Bölgesi'nde yerleşik bulunması ve kendi ülkesi dışında herhangi bir ülkede bilişim teknolojisine dayalı bir projeyi farklı bir Avrasya ülkesi şirketinin iş birliğiyle gerçekleştirmiş olması koşulu aranıyor.

Bilişim teknolojilerine dayalı projelerin tasarım, tedarik, uygulama, yönetim ve işletim süreçlerinden herhangi birini gerçekleştirmiş şirketlerin başvurusuna açık ödüllerde, konsorsiyum yönetimindeki projeler içinse başvuru sahibinin konsorsiyum lideri olması koşulu aranıyor.

Başvurular, projenin kapsamı, tamamlanma süreleri, görev alan ekipler, kapsama alanı, kullanıcı sayısı, özgünlüğü ve iş birlikleri açısından değerlendirilerek ilk üçe ödül verilecek. Ayrıca bir projeye de Jüri Özel Ödülü verilmesi öngörülüyor.

Finale kalan tüm şirketler ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'12'ye ücretsiz katılım ve tanıtım imkanı elde ederken, derece sahipleri ise ayrıca geniş katılımlı bir törende ödül heykelciğini kucaklayacak.

Zirve uluslararası boyutta teknoloji gündemi oluşturacak

Bu yıl uzak geleceği yakına dönüştürmek üzere kurgulanan ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'12 bölge ülkelerini bilişimin ortak paydasında, Türkiye'de buluşturacak.

Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri, Kafkasya ve Balkan ülkelerinden gelecek teknoloji ve iş profesyonellerinin yanı sıra, ülkemizin siyaset, kamu ve iş çevrelerinin önde gelen temsilcilerin de katılacağı ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi'12 uluslararası boyutta bir teknoloji ve iş gündemi yaratacak. Zirve, geleceğe yönelik yenilikçi stratejileri ve yol haritalarını tartışmaya açarken, bölgede etkin iş birlikleri kurulmasına zemin teşkil edecek.

Bölgedeki bilişim teknolojileri ürün ve hizmetlerinin sağlayıcı ve kullanıcıları, düzenleyici ve kural koyucu kurumların temsilcileri, araştırmacılar ve akademisyenler, sınırların ötesine geçen bu buluşmada Türkiye'de bir araya gelerek küresel teknoloji gündeminde söz sahibi olacaklar.

ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi'12, 11 – 13 Eylül 2012 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi, Sütlüce İstanbul'da düzenlenecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun