Bilişim 07 TEMMUZ 2014 / 15:00

UCELL, Netaş’ı tercih etti

İnternete bağlantı trafiğinin yükselmesi ve artan akıllı cihaz sayısına bağlı olarak, ihtiyaç duyulan paket anahtarlama cihazlarını Netaş sağlayacak.Sistem entegratörü Netaş, uluslararası alanda gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Özbekistan'ın ikinci büyük mobil operatörü TeliaSonera’nın iştiraki Ucell’in şebekesinde; hızla artan abone sayısı, internete bağlantı trafiğinin yükselmesi ve artan akıllı cihaz sayısına bağlı olarak, omurgada ihtiyaç duyulan paket anahtarlama cihazlarını Netaş sağlayacak.

Netaş, mevcut paket anahtarlama sisteminin yerine Cisco ASR5K sistemini yerleştirerek, gerekli tüm konfigürasyon ve entegrasyon çalışmalarını üstlenecek. Entegrasyon çalışmaları sırasında, Ucell abonelerinin aldığı 3G/2G servisleri kesintiye uğramayacak. Aboneler aldıkları servisleri, projenin tamamlanmasının ardından, daha yüksek bir bant genişliğiyle kullanabilecek. Önümüzdeki dönemde 4G servisleri için gerekli konfigürasyon ve entegrasyon çalışmaları da, Netaş tarafından gerçekleştirilecek. Ucell, 10 Gigabit seviyesindeki ara yüzleri içinde barındıran çözüm sayesinde, gelecekte yaşayacağı abone artışını karşılayarak, yüksek paket trafiğini taşıyabilecek bir kapasiteye ulaşacak.

Netaş’tan yapılan açıklamaya göre şirketin, TeliaSonera ile daha önce başarılı işbirliklerine imza atmış olması ve her iki şirket arasındaki güven ilişkisi, Ucell’in Netaş’ı tercih etmesinde büyük rol oynadı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun