Bilişim 12 MART 2013 / 17:19

Türkiye sesli imzayı pek sevdi

Türkiye sesli imzayı pek sevdi

Sestek Voice Verification ürünüyle 2011 yılından beri müşterilerini sesinden tanıyan Avea, çağrı merkezine gelen 5 çağrıdan birinde sesli imza kullandı, toplam kayıtlı sesli imza sayısı 1.3 milyonu aştı. 2011 yılında Avea çağrı merkezinde hizmet vermeye başlayan Sestek Voice Verification ürünü, ses tanıma teknolojileri alanında dünyanın en gelişmiş ürünlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Kullanıcıların sesli imzalarıyla sisteme kolay ve hızlı bir şekilde girmelerini sağlayan ürün, güvenlik sorusu, şifre hatırlama gibi süreçleri ortadan kaldırarak telekom giderlerinde azalma ve zaman tasarrufu sağlıyor. Sesli imzasını oluşturan kullanıcılar Avea çağrı merkezini aradıklarında seslerinden tanınıyor, böylece kimlik doğrulama sadece birkaç saniyede gerçekleşmiş oluyor.

Projenin devreye alınmasının ardından geçen yaklaşık 2 yıllık süre içerisinde sesli imzasıyla kayıt olan kullanıcıların sayısı 1.3 milyonu aşmış. Üstelik bu rakama kullanımın zorunlu olmamasına rağmen ulaşıldığı belirtiliyor.

Sestek Voice Verification ürünü sayesinde her görüşmede tasarruf edilen ortalama süre 15 saniye civarında. Bu sayede Voice Verification teknolojisi Avea’ya telekom giderlerinde de tasarruf sağlıyor. Avea’nın sesli imza sayesinde sağladığı tasarrufun yılda 500 bin TL’ye ulaştığı ifade ediliyor.

Sestek'in ürünü Avea'nın yanı sıra Denizbank’ın çağrı merkezinde de kullanılmaya başlandı.
YORUMLAR
sero serkan 16 MART 2013 / 16:11 0 0
ses veritabanı oluşturuluyor diye duymuşum meğer doğruymuş...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun