Bilişim 22 KASIM 2012 / 13:23

Türkiye'de oyun pazarı hareketlendi, PlayStation GameFest Türkiye'ye geldi

Türkiye'de oyun pazarı hareketleniyor

Microsot'un Xbox 360'ı Türkiye'de satışa sunmasının hemen öncesinde Türkiye oyun pazarının hakimi Sony, düzenlediği PlayStation GameFest etkinliğinde oyuncuları bir araya getirdi. Sony tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk resmi PlayStation Festivali PlayStation GameFest, geçtiğimiz hafta sonunun en renkli etkinliklerinden biri oldu. 2 bin metrekarelik dev bir alanda gerçekleştirilen ve iki gün boyunca yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı Sony PlayStation GameFest’de iki gün boyunca PlayStation oynandı.

17 – 18 Kasım 2012 tarihinde Maslak Refresh the Venue’de gerçekleşen festivalde oyuncular sabahtan kuyruğa girip kayıt yaptırmaya başladı. Festival kapsamında FIFA13 ve PES13 ana turnuvalarının yanı sıra PS Move’da DanceStar Party Hits, Sports Champions 2 ve PS VITA’da WIPEOUT: 2048 anlık turnuvaları yapıldı.

Deneyim alanları, Bedük konseri, profesyonel dans gösterileri, amatör müzik grupları ve Dinamo FM DJ’lerinin performanslarıyla festival renkli anlara sahne oldu.

Kazananlar DualShock kupa ve hediyelerle eve döndü

Sony PlayStation GameFest Oyun Festivali’nin ana turnuvalarından olan PES 2013’te birinciliği Osman Dağ göğüslerken, ikinciliği Osman Taşdemir, üçüncülüğü Mert Çakırhan ve dördüncülüğü Tekin Gökçe kazandı. Festivalin diğer ana turnuvası FIFA 2013’ün birincisi ise Emre Kayır, ikincisi Toygun Şenel, üçüncüsü Umur Müftüoğlu ve dördüncüsü Burak Usta oldu.

PES ve FIFA birincilerine Sony 46'' LCD TV, PlayStation Vita 3G Konsol, PS Vita 4 GB Hafıza Kartı, PS Vita Oyun: Uncharted: Golden Abyss/EAS ve Little Big Planet Karting oyunları hediye edildi.
Rakamlarla Sony PlayStation GameFest

• Festivale, 2.000 m²’lik dev bir alanda gerçekleşti.
• İki gün boyunca festivale, yaklaşık 3000 kişi katıldı.
• İki günlük festival boyunca 150 kişilik saha ekibi görev yaptı.
• Planlama sürecinde 750 kutu enerji içeceği tüketildi,
• 256 kişi FIFA, 256 kişi PES'te şampiyonluk için yarıştı.
• FIFA birincisi, Bedük ile gösteri maçı yaptı ve yine kazandı.GameFest sahnesinde ve etkinlik alanında Bedük ve Julyen konserleri, lise ve üniversite müzik gruplarının performansları, dans gösterileri, zombi kızlar, Kratos & Nathen Drake & Cole Mcgrath oyun karakterleriyle hatıra fotoğrafı, Sony Center alanında indirimli ürün satışı gibi aktiviteler de yer aldı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun