Bilişim 08 ARALIK 2011 / 17:31

Türkiye’nin web uygulama geliştiricileri bir araya geldi

Web uygulama geliştiricileri bir araya geldi

Türkiye’de ilk defa düzenlenen Google Chrome DevFest’de yeni nesil web uygulamalarına ilgi duyan yazılımcılar buluştu.Google Türkiye tarafından gerçekleştirilen Google Chrome DevFest etkinliğine yeni nesil web uygulamalarına ilgi duyan 300’ün üzerindeki web uygulama geliştiricisi katıldı. Etkinlikte katılımcılar, Google HTML5 uzmanları Paul Kinlan ve Sam Dutton’un yeni nesil web uygulamaları konusunda son gelişmeleri ve teknik bilgileri aktardıkları sunumları izlediler.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Google Türkiye Ürün Pazarlama Müdürü Zeynep İnanoğlu Google Chrome DevFest’e yazılımcılar tarafından gösterilen yoğun ilginin memnuniyet verici olduğunu ifade etti. İnanoğlu, son kullanıcıların geçen bir yılda tercihlerini zengin içerik sunabilen ve HTML5 destekleyen tarayıcılardan yana kullandıklarına ve web tarayıcı pazarındaki dinamiklerin hızla değiştiğine değinerek, önümüzdeki dönemde de Google Chrome gibi HTML5'i destekleyen tarayıcıların kullanım oranının katlanarak artmasını beklediklerini söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun