Bilişim 08 ARALIK 2011 / 10:38

Türkiye’nin ilk SAP Yükseköğretim çözümü hayata geçirildi

Türkiye’nin ilk SAP Yükseköğretim çözümü

Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi’nde SAP Yükseköğretim Çözümü’nün sağladığı teknoloji ile bilgi paylaşımı, süreçlerde otomasyon ve kurumsal iletişimdeki farklı iş süreçleri, tek bir süreç içinde konsolide edilebiliyor.Bilişim pazarındaki dünya devlerinin yazılım ve donanım çözümlerini Türkiye’deki kişi ve kurumların hizmetine sunan Medyasoft, SAP alanında geliştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Eğitim ve araştırmada endüstri standardı haline gelen SAP Yüksek Öğretim Çözümü’nü ERP ile entegre eden Medyasoft, Türkiye’de bir ilk olan bu çözümü İstanbul Şehir Üniversitesi’nde hayata geçirdi. Bilim ve Sanat Vakfı tarafından kurulan ve ilk öğrencilerini 2010-2011 akademik yılında alan İstanbul Şehir Üniversitesi, Medyasoft SAP Yüksek Öğretim Çözümü’nün sağladığı entegre teknoloji sayesinde bilgi paylaşımı, süreçlerde otomasyon ve kurumsal iletişimdeki farklı iş süreçlerini tek bir süreç içinde konsolide edebiliyor.

Eğitim kurumlarının yönetiminde güçlü ve yenilikçi bir bakış açısı getiren bu çözüm sayesinde üniversiteler şeffaf bilgi yönetimine kavuşarak, daha sağlıklı büyüyecek. Akademik deneyim kalitesini artıran Medyasoft SAP Yüksek Öğretim Çözümü, kadroların yönetim için harcaması gereken çabayı azaltarak, verilerin tek bir erişim noktasında toplanmasını sağlıyor. Süreçlerin standardizasyonunu ve esneklik gerektiren yasal düzenlemelere uyumu kolaylaştıran yenilikçi sistem sayesinde üniversiteler; personel yönetimi, öğrenci işleri yönetimi, mali işler, tedarikçilerle ve diğer kurumlarla olan iletişim gibi birçok iş sürecini entegre şekilde yürütebiliyor.

"Üniversitelerin sorunlarını biliyoruz"

SAP Yüksek Öğretim Çözümü’nün içerdiği entegre teknolojiler ile üniversitelerde sadece iş süreçlerini hızlandırmakla kalmayıp, eğitimde rekabet gücünü de artıracağını belirten Medyasoft Genel Müdürü İhsan Taşer, “Bilgi paylaşımını kağıt üzerinden sayısal ortama geçiren, web tabanlı arayüzüyle kullanımı ciddi oranda kolaylaştıran sistem, organizasyonel basamaklar arasındaki raporlamada yaşanan ağır işleyişi de tamamen ortadan kaldırıyor” dedi.

“Üniversitemizi bilgi teknolojilerinde üst seviyeye taşıdık”

Hayata geçen projeyle ilgili olarak İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ise “Medyasoft ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ‘SAP Yüksek Öğretim Çözümü’, bilgi paylaşımını kolaylaştırırken, kurum içi iletişimi de hızlandırdı. Bu sistem hem akademik hem de idari birimlerimizde eşgüdümlü çalışmayı sağladı. Öğrenci bilgilerine artık tek tıkla ulaşmak mümkün. Mali işlerden öğrenci işlerine kadar normal şartlarda birbirleriyle azami iletişim kuran birimler birbirlerinin bilgilerine kolayca ulaşabiliyor. Öğrenci bilgilerinden kurumsal iletişim adreslerine ve faturalara kadar pek çok bilgi ve belgeyi aynı havuzdan yönetebiliyoruz. Bu bilgi teknolojilerinde bir devrim niteliğinde” açıklamasını yaptı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun