Bilişim 20 KASIM 2014 / 14:03

Turkcell ve Ericsson'dan gerçek zamanlı trafik yönlendirme testi

Ericsson , Turkcell ile birlikte ödüllü Gerçek Zamanlı Trafik Yönlendirme testini İstanbul’daki kalabalık bir alışveriş merkezinde tamamladı. Trafik Yönlendirme çözümü; alanında bir ilk olma özelliğiyle, 3G ve Wi-Fi teknolojileri üzerinden kullanıcıların ağ bağlantı performanslarını geliştirmeyi sağlıyor.Turkcell Şebeke Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı Bülent Elönü; "Turkcell, müşterilerine mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunmaya odaklı ve bu hedefe ulaşmak için en son teknolojiyi takip ediyor. Dünya çapında bir ilk olan bu testle birlikte, kullanıcıların trafiklerini Turkcell’in güçlü 3G şebekesi ve Wi-Fi teknolojisi arasında yönlendirebilme imkânına sahip olduk. Ve bu testle birlikte gördük ki, Ericsson’un trafik yönlendirme uygulaması gerçekten de kullanıcı deneyimini maksimize ediyor. Turkcell olarak, son teknoloji ile müşterilerimize hizmet yolunda çalışmaya devam edeceğiz."dedi.

Mevcut 3G şebekesini akıllı Wi-Fi yönlendirmesiyle daha da güçlendiren Turkcell, bu teknoloji sayesinde ağ trafiğinin en yoğun olduğu anlarda bile sürekli ve yüksek performanslı kullanıcı deneyimi sunmaya olanak sağlıyor. Wi-Fi üzerinden uygulama kapsamasını genişletmesi, özellikle Turkcell gibi lider telekom operatörlerinin artan talebi karşılamasında yüksek önem arz ediyor.

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem, "Günümüzde cihazlar, mevcut kaynak kullanımı ve ortalama bir kullanıcı deneyimi açısından her zaman optimum sonucu vermese de Wi-Fi kullanabiliyor. Sektörde eşi benzeri olmayan bu Trafik Yönlendirme Uygulaması ile birlikte Turkcell’e ve kullanıcılarına akıllı telefonlarına herhangi bir uygulama yüklemeden hücresel ve Wi-Fi ağları üzerinden yüksek performanslı kullanıcı deneyimi sağlamalarını olanak sağlamış olduk.

Gerçek Zamanlı Trafik Yönlendirme çözümü, akıllı telefonların farklı teknolojiler arasında geçiş yapmalarından önce, dinamik olarak 3Gve Wi-Fi şebekelerinin temel performans göstergelerini sürekli olarak değerlendiriyor. Bu da, en iyi kullanıcı deneyimini ve ağ kaynaklarının optimizasyonunu beraberinde getiriyor. Gerçek Zamanlı Trafik Yönlendirme, kullanıcı müdahalesi ya da herhangi bir uygulama gerektirmeyen ağ güdümlü özelliğe sahip ve EAP-SIM özellikli tüm akıllı telefonlarda uygulanabiliyor.

 

 
ETİKETLER : ericsson turkcell
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun