Bilişim 23 ARALIK 2015 / 10:00

Turkcell’in fiber internet götürdüğü 14. kent Eskişehir oldu

​22 Aralık Salı günü Turkcell’in Eskişehir’de gerçekleştirdiği etkinlikte, Turkcell’in uzun zamandır devam ettirdiği fiber altyapı çalışmaları ve 2015 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Görevine geldikten sonra ilk kez basınla biraraya gelen yeni Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan; 13 ilde hayata geçirdikleri fiber hizmetini genişleterek, Eskişehir’de de sunmaya başlayacaklarının müjdesini verdi.  Bugüne kadar 3.2 Milyar TL yatırım yaparak 13  ilde 852.600 aboneye ulaşan Turkcell, Eskişehir’de 95 Milyon TL yatırım yaparak 90.000 fiber müşterisi ile 2000 haneye fiber erişimi sağlamayı hedefliyor.

Bir sonraki durak Aydın

Fiber hizmetini taşıyacakları illeri seçerken o ilin yerel yatırımlarını, üniversitelerini, kurumlarını, sivil toplum örgütlerini ve vatandaş taleplerini dikkate aldıklarını belirten Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, Eskişehir’de sağlanacak 1000 kilometrelik fiber altyapının şehirde istihdamı arttıracağına dikkat çekti. Turkcell fiber altyapısının bir sonraki durağının Aydın olacağını söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Erkan sözlerine şöyle devam etti:

"Biz Turkcell olarak altyapının, hem mobil şebekeyi taşıyabilmek için hem sabit şebekeyi taşıyabilmek hem de üstün müşteri deneyimini ortaya koyabilmek için güçlü olması gerektiğini görüyoruz. Bizde 4,5 G ihalesinde bu artan talepleri karşılayacak, en büyük frekans bandını aldık. 4,5G’nin hayata geçebilmesi içinde fiber altyapı çok önemli bir konumda. Bizde Turkcell olarak fiber altyapı çalışmalarını başlattığımız 14. ilimizin Eskişehir olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Buradaki hedefimiz 95 Milyon TL yatırım yaparak 200.000 evde, 90.000 fiber müşterisine ulaşmak.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun