Bilişim 28 HAZİRAN 2016 / 16:30

Türk ve İranlı oyun geliştiriciler Bahçeşehir’de maratona giriyor

İran oyun kültürünü tanıma ve iki ülke arasında oyun endüstrisindeki işbirliklerini geliştirme amaçlı bu sene ilki gerçekleştirilecek Tahran Istanbul Play Oyun Geliştirme Maratonu,Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde yapılıyor.

İran Oyun Enstitüsü ve BAU BUG Oyun Laboratuvarı işbirliğiyle 29 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü’nde gerçekleştirilecek Tahran İstanbul Play Oyun Geliştirme Maratonu, iddialı oyun geliştiricilerini bir araya getiriyor.

İran oyun kültürünü tanıma ve iki ülke arasında oyun endüstrisindeki işbirliklerini geliştirme amaçlı bu sene ilki gerçekleştirilecek Tahran Istanbul Play Oyun Geliştirme Maratonu, Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde yapılıyor. Türkiye’den BAU Master BUG öğrencilerinin katılacağı maratona aynı zamanda profesyoneller hazırladıkları atölye programlarıyla eşlik edecek.

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Güven Çatak liderliğindeki oyun değerlendirme kurulu, takımlar halinde olan oyun geliştiricilerine tema belirlemesiyle başlayacak ve tasarım-geliştirme periyodları 3 Temmuz günü sona erecek. Takımların bilgisayar, online ve mobil olmak üzere sunulan üç platformdan tercih ettikleri bir kategori üzerinde çalışması planlanıyor. Seçilen projenin, Merged, Lumino, 1010! oyunlarının sahibi Gram Games tarafından proje danışmanlığı yapılacak ve katılımcıların firma ziyareti ardından yapılacak iftar yemeğiyle organizasyon son bulacak.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilmesini planlanan etkinlik 2017’de Tahran’da olması bekleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun