Bilişim 10 EKİM 2012 / 08:20

Türk Telekom üst yönetiminde yeniden yapılanma için düğmeye basıldı

Türk Telekom'da Tahsin Yılmaz'ın Genel Müdür olmasının ardından Yönetim ve Denetim Kurullarında önemli görev değişiklikleri yaşandı. Türk Telekom’un Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirime göre Satış Başkanı Celalettin Dinçer, Hukuk Başkanı Mehmet Kömürcü, Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ve Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Ramazan Demir görevlerinden ayrıldı.

Yeni yapılanmada Satış Başkanlığına Ali Yılmaz, Pazarlama ve İletişim Başkanlığına Mehmet Ali Akarca, Finans Başkanlığına Murat Kırkgöz, Strateji ve İş Geliştirme Başkanlığına Gökhan Kayalıbey getirildi.

Operasyonel hukuk hizmetlerinden sorumlu olan ve  Türk Telekom'da 2005 yılından bu yana görev yapmakta olan Can Esen Operasyonel Hukuk Hizmetleri Direktörü olarak atandı.

Hukuk Başkanlığına henüz bir atama yapılmadı.

Telekomculkar Derneği web sitesinde yer alan habere göre Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu’nun da TTNET Genel Müdürlüğü adayları arasında adı geçiyor.

Yeni yöneticileri tanıyalım

Satış Başkanlığına getirilen Ali Yılmaz daha önce Avea Satış Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Yılmaz, kariyerine 1993 yılında Siemens Türkiye’de Üretim Planlama Uzmanı olarak başladı. 1995-1996 yılları arasında Siemens Almanya’da Tedarik Yönetimi’nde görev yapan Yılmaz, 1996 yılında Siemens Türkiye’ye geri dönerek İç Denetim Yöneticisi görevini üstlendi. Yılmaz, Avea’ya katılmadan önce de KVK’da Satış ve Pazarlama Direktörü görevini sürdürüyordu.

Pazarlama ve İletişim Başkanlığına getirilen Mehmet Ali Akarca, Koç Net Genel Müdürlüğünü yürütüyordu. 1969 İstanbul doğumlu Mehmet Ali Akarca, Nottingham Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu. Surrey Üniversitesinde Pazarlama ve Turizm alanlarında yüksek lisans yapan Akarca, kariyerine 2000 - 2003 yılları arasında Bookin Turkey Genel Müdürü olarak başladı. Daha sonra koç.net Pazarlama ve İş Geliştirme Fonksiyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Akarca, 2009 yılından bu yana koç.net Genel Müdürlüğünü yürütüyordu.

Finans Başkanlığına getirilen Murat Kırkgöz Boğaziçi Makine Mühendisliği mezunu. Yüksek Lisansını İTÜ’de Endüstri Mühendisliği alanında yaptı. Daha önce Koç Holding ve Otokoç’ta çalıştı. 2001’de Aria’ya geçti. Avea’da Bütçe Müdürü ve Bütçe Kontrol Direktörü, CFO ve Finans Dönüşüm Direktörü olarak çalıştı. Bu görevine atanmadan önce Oger Telecom’da Grup Finans Kontrolörü olarak görev yapıyordu.

Strateji ve İş Geliştirme Başkanlığına  getirilen Gökhan Kayalıbey'in de çeşitli danışmanlık şirketlerinde tecrübesi bulunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun