Bilişim 14 EYLÜL 2011 / 11:37

Türk Telekom Okulları öğrencilerinin üniversite akını devam ediyor

Türk Telekom’un “Türkiye’ye Değer” sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde yaptırdığı "Türk Telekom Okulları" arasında yer alan Van Türk Telekom Fen Lisesi’nde eğitim alan 47 öğrenci üniversiteli oldu. Bu öğrencilerden 9’u geleceğin mimar ve mühendis adayları olarak eğitimlerine başlayacak. Türk Telekom'un sosyal sorumluluk projesi olan “Türkiye’ye Değer” kapsamında hayata geçen Türk Telekom Okulları Projesi, üniversitelere öğrenci yerleştirme alanındaki başarılarını sürdürüyor. Son olarak Van Türk Telekom Fen Lisesi’nde eğitim alan 47 öğrenci mühendislik, mimarlık, tıp, diş hekimliği, eczacılık, fizik tedavi ve rehabilitasyon gibi çeşitli bölümlere girmeye hak kazandı.

Türk Telekom Okulları arasında yer alan Siirt Türk Telekom Fen Lisesi’nden mezun olan 49 öğrencinin de 29’u üniversite sınavlarında ipi göğüslemişti. Bu öğrencilerin 17’si farklı üniversitelerin tıp fakültelerinde okumaya hak kazandı.

Türk Telekom'un Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı ile hayata geçirdiği proje toplam 76 adet eğitim binasını kapsıyor. Türkiye’de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları projesi, 30 bini aşkın öğrenciye çağdaş standartlarda eğitim sağlıyor.