Bilişim 03 EKİM 2012 / 14:40

Türk Telekom Okulları mezunları üniversiteli oldu

Türk Telekom Okulları mezunları üniversiteli oldu

Türk Telekom’un Türkiye’ye Değer sosyal sorumluluk projesi kapsamında inşa ettiği Türk Telekom Okulları’ndan mezun olan yaklaşık 1.000 öğrenci üniversiteli oldu. Tüm Türkiye’de 76 eğitim binasında hizmet veren Türk Telekom Okulları bünyesinde bulunan, sosyal bilimler, güzel sanatlar, fen, anadolu, anadolu öğretmen, teknik ve endüstri meslek lisesi gibi çeşitli dallarda eğitim veren okullardan mezun olan öğrenciler geleceğin doktor, mühendis, avukat ve öğretmenleri olacak.

Türk Telekom’un Türkiye'ye Değer kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında yer alan Türk Telekom Okulları’ndan yaklaşık 1.000 öğrenci Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) başarı göstererek üniversiteli oldu.

Türk Telekom Okullarından mezun olan başarılı gençler geleceğin mühendis, doktor, öğretmen ve hukukçuları olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde eğitim görmeye hak kazandı.

76 eğitim tesisinde birçok farklı dalda eğitim veriliyor

Tüm Türkiye’de yaygın bir şekilde hizmet veren Türk Telekom Okulları bünyesinde, sosyal bilimler, güzel sanatlar, fen, anadolu, anadolu öğretmen, teknik ve endüstri meslek lisesi gibi çeşitli dallarda eğitim veren okullar bulunuyor.

Türk Telekom’un, geleceğe yatırım anlayışı ile hayata geçirdiği Türk Telekom Okulları projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında 76 eğitim tesisi inşa edildi. Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile hayata geçirilen proje Türkiye’de bugüne kadar eğitim alanında gerçekleştirilenen büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri.

Türk Telekom Okulları projesiyle, 30 bini aşkın öğrenci çağdaş tesislerde eğitim görme olanağına sahip oluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun