Bilişim 24 KASIM 2015 / 15:59

Türk Telekom Grubu Bridge Alliance’a katıldı

Türk Telekom Grubu, 700 milyonun üzerinde müşteriye ulaşan Bridge Alliance’da Türkiye’yi temsil edecek.

Türk Telekom Grubu ve Bridge Alliance ortaklığı, Grup ile Asya-Pasifik’in en güçlü operatörleri arasında; uluslararası dolaşım, makineler arası iletişim ve kurumsal hizmet alanlarında; bireysel ve kurumsal müşterilere yeni ürünlerin ve katma değerli hizmetlerin sunulması amacıyla işbirlikleri ve anlaşmaların yapılmasına olanak sağlayacak.

Güney Kore, Hindistan, Japonya, Avustralya, Tayland, Hong Kong, Singapur, Tayvan,Vietnam, Bangladeş, Sri Lanka, Burkina Faso, Çad, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gana, Gabon, Kenya, Malavi, Madagaskar, Nijer, Nijerya, Ruanda, Seyşeller, Filipinler, Sierra Leone, Tanzanya, Uganda, Zambiya, Macau, Malezya, Endonezya, Suudi Arabistan, Bahreyn ve Kuveyt’te faaliyet gösteren en güçlü 36 mobil operatörü bir araya getiren Bridge Alliance; uluslararası dolaşım, makineler arası iletişim ve kurumsal alanda çalışmalar yürütüyor.

İmza töreninde konuşan Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir; “Bridge Alliance; Asya-Pasifik bölgesinin lider 36 mobil operatörünü aynı çatı altında toplayan dev bir oluşum. Türkiye’nin en büyük entegre telekomünikasyon şirketi olarak bu dev oluşuma güç katacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bridge Alliance’a katılımımız; müşterilerimiz lehine değer yaratacak işbirliklerini hayata geçirmemiz için uygun zemini oluşturacak. Yapacağımız anlaşmalarla, uluslararası dolaşım alanında bireysel ve kurumsal müşterilerimize, üye operatörlerin mobil şebekelerinden uygun ve avantajlı koşullarda yararlanabilme imkanı sunacağız” dedi.

Türk Telekom Grubu ve Bridge Alliance’ın işbirliği ile iletişimde iki bölge arasındaki sınırların ortadan kalkacağını belirten Akdemir; “Dünya üzerindeki 700 milyon müşterinin özgürce, kolay ve ekonomik iletişim imkanına erişmesinde pay ve katkı sahibi olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bridge Alliance CEO’su Eileen Tan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Türkiye’nin önemli bir turistik rota olma yolundaki yükselişini ilgiyle takip ediyoruz. Üyelerimizin bulunduğu bölgelerden Türkiye’ye yapılan seyahatlerin artması, Türkiye ile Asya ülkeleri arasındaki ticari ilişki ve yatırımların yoğunlaşması işbirliğimizin şekillenmesinde etkili oldu. Tüm bu gelişmelerin, hem bireysel hem de kurumsal alanda giderek artan bir uluslararası dolaşım ihtiyacı doğuracağını öngördük ve bu işbirliğini hayata geçirdik. Türkiye’nin en büyük entegre telekom şirketi Türk Telekom Grubu ile işbirliğimiz bu ihtiyaç ve potansiyele cevap vermekle kalmayacak, her zaman daha iyi bir müşteri deneyimi sunma konusunda imkanlarımızı seferber edeceğimiz, yaşayan bir platform olacak.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun