Bilişim 23 AĞUSTOS 2012 / 11:50

Türk Telekom açıklama yayınladı: "Suriye'deki kesintiyle bizim bir ilgimiz yok"

Türk Telekom: "Suriye'deki kesintiyle ilgimiz yok"

Türkiye'de ilk kez BTnet.com.tr'nin duyurduğu haberin ulusal basına da yansıması üzerine Türk Telekom konuya dair yazılı bir açıklama yapma gereği duydu. Açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz. Dün BTnet.com.tr'de yayınladığımız haberde Türk Telekom'un Suriye ile arasındaki internet bağlantısının Ağustos ayının ortalarından itibaren kesildiğine dair bir haber yayınlamış ve bulgulara dair detayları sizlerle paylaşmıştık.

Türk Telekom, dün sabah saatlerinde ilk olarak BTnet.com.tr'nin dikkat çektiği bu konunun ulusal basına da yansıması üzerine yazılı bir açıklama yayınlama gereği duydu.

Dün bize sözlü olarak iletilen, bugün yazıya dökülerek resmiyet kazandırılan açıklama metnini sizlerle paylaşıyoruz:
Bugün bazı gazetelerde ve internet haber sitelerinde yer alan “Türkiye Suriye’nin fişini çekti” başlıklı, Türk Telekom’un Suriye’deki internet bağlantısını kestiği haberleri gerçeği yansıtmamaktadır.

Suriye’de yaşanan internet kesintilerinde, Türk Telekom’un herhangi bir müdahalesi kesinlikle söz konusu değildir. Türk Telekom olarak Suriye Telekom’a verdiğimiz servislerde, 11 Ağustos 2012 tarihinden bu yana kesintiler yaşanmaktadır. Ancak sorun bütünüyle Suriye’nin kendi fiber optik altyapısında yaşanan kesintilerden kaynaklanmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türk Telekomünikasyon A.Ş.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun