Bilişim 14 MAYIS 2012 / 08:44

Türk şirket LG'yi tazminata mahkum etti

Türk şirket LG'yi tazminata mahkum etti

Digicom, 4 yıl önce Güney Koreli elektronik devi LG Electronics aleyhine açtığı tazminat davasını kazandı. Buna göre LG'nin 300 milyon liradan fazla tazminat ödemesi bekleniyor.Türkiye'de tüketici elektroniği alanında faaliyet gösteren Digicom, 4 yıl önce distribütörlük anlaşmasını tek taraflı olarak haksız şekilde feshettiği gerekçesiyle Güney Koreli elektronik devi LG Electronics aleyhine açtığı rekor tazminat davasını kazandı.

Digicom, 4 yıllık faiziyle birlikte yaklaşık 300 milyon lirayı aşan alacağını tahsil için LG Electronics aleyhine icra takibi başlattı.

Hürriyet'in haberine göre, Digicom, yasal süreye rağmen ödeme yapılmazsa LG'nin Türkiye'deki ve dünyanın her yerindeki malvarlıklarına haciz koyabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun