Bilişim 05 MART 2012 / 10:20

Türk Lirası'nın sembolünü bilgisayarınıza yükleyin

Türk Lirası'nın sembolünü yükleyin

İşte Türk Lirası'nın yeni sembolünü Andoid, iOS, Mac,Pardus, RedHat, Debian Linux ve Windows işletim sistemi bulunan cihazlara indirerek kısayol tuşu atamanın yolları...8 Eylül'de açılan yarışma sonucunda Türk Lirası'nın sembolü belirlendi. Yeni sembolü bilgisayarlarınızda ya da mobil cihazlarınızda kısa yol tuşu olarak atamak için Merkez Bankası'nın web sitesinde gerekli programlar yayımlandı.

İşte yeni sembolü kullanmak için yapmanız gerekenler:

Windows ve Mac bilgisayarlarda yeni TL simgesi için AbakuTLSymsSans adındaki yazı tipini yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından Başlat menünüze "TLSimgeKisayol.exe"yi çalıştırmanızı sağlayan bir kısayol eklenecek. Bu programı çalıştırdıktan sonra AltGr+T veya Ctrl+Alt+T kısayolunu kullanarak yeni TL simgesini yazabilirsiniz. Programın sistem uyarıları alanındaki simgesine sağ tıklayarak istediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz.

Android ve iOS gibi mobil işletim sistemlerinde sadece sayfadaki "TL simgesi ekle" butonunu tıklamak yeterli oluyor.


Android: Android

iOS: iOS

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun