Bilişim 14 NİSAN 2011 / 17:00

Türk Hava Yolları’nın reklam yüzü 100 bin dolar ceza aldı

NBA yönetimi Çarşamba akşamı oynanan müsabakada hakemin verdiği karar sonrasında aşağılayıcı eşcinsel ifadeler kullandığı gerekçesiyle dünyaca ünlü yıldız Kobe Bryant’a NBA tarihinin en önemli cezalarından birini verdi.

NBA Başkanı David Stern disiplin kurallarının bu gibi durumlarda çok katı olduğunu, Kobe ve diğer tüm NBA organizasyonu içindekilerin aşağılayıcı ifadelerin kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Kobe Bryant yaptığı açıklamada, sözlerinin ciddiye alınmaması gerektiğini maçın heyecanıyla söylenen şeyler olduğunu belirtti. Ayrıca sözlerinin gerçek hislerini yansıtmadığını aktaran Kobe, kimseyi hedef alarak bu sözleri sarf etmediğini vurguladı.

İnsan Hakları Organizasyonu Başkanı Joe Solmonese, gösterdiği tavır nedeniyle David Stern’e teşekkür ettiklerini Kobe Bryant’ın da üzgün olduğunu kendisine ifade ettiğini açıkladı.

Aldığı teknik faul sonrası bench’e geldiği halde hakeme tepkisini sürdüren Bryant’ın sözleri TNT kameraları tarafından açıkça tespit edilmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun