Bilişim 26 AĞUSTOS 2011 / 11:35

Tumblr riskini paylaşıyor

Fotoğraf odaklı blog hizmeti sunan Tumblr, risk sermayesinden 75-100 milyon dolar gelir elde etmeye çok yakın. Bu da, Wall Street Journal’ın haberine göre şirketin piyasa değerini 800 milyon dolara çıkartacak. Portföyündeki şirketler arasında Groupon ve Airbnb'yi de barındıran Greylock Partners, bu anlaşmada yer alacak en büyük şirketlerden biri olarak gösteriliyor. Tumblr’ın var olan yatırımcıları arasında Spark Capital, Union Square Ventures ve Sequoia Capital de yer alıyor.

Öte yandan geçtiğimiz Haziran ayında mobil konum tabanlı bir girişim olan Foursquare de, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’ten 50 milyon dolar finansal kaynak elde etmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun