Bilişim 01 ARALIK 2011 / 16:21

Tüm hizmetler HP Çözüm Merkezi'nden gelecek

Avrupa’nın ilk HP Çözüm Merkezi İstanbul’da açıldı

Avrupa’nın ilk, Çin’den sonra ise dünyada ikinci olan İstanbul'daki HP Çözüm ve Deneyim Merkezi'nde satış, bakım ve servisinin birleştirilmesi hedefleniyor. Merkez İstanbul ardından 2012’nin ilk yarısında Paris, Londra, Riyadh ve Dubai’de açılacağı bilgisi verildi.Avrupa’nın ilk Çözüm ve Deneyim Merkezi’ni İstanbul’da açan HP, merkez ile satış, bakım ve servis alanlarını bütünleştirerek, tek bir hizmet halinde sunmayı hedefliyor.

HP tarafından hayata geçirilen HP Çözüm ve Deneyim Merkezi’nin açılışına; HP Avrupa, Ortadoğu ve Afrika(EMEA) Kişisel Sistemler Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Eric Cador, HP Avrupa, Ortadoğu ve Afrika(EMEA) Kişisel Sistemler Grubu Müşteri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Gilbert Rossi, HP Ortadoğu, Akdeniz ve Afrika(MEMA) Kişisel Sistemler Grubu Başkan Yardımcısı Antoine Barre ve HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Ertuğ Ayık katıldı.

Gerçekleşen açılışta Eric Cador “Liderliğimizi farklı stratejilere borçluyuz. Ancak bu stratejilerin sonucunda ana buluşma noktası tüketiciler. HP'nin özellikle üstünde durduğu önemli konulardan biri olan müşteri memnuniyetini bir adım öteye taşıyacak farklı bir yapıyı bugün burada paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz” açıklamasını yaptı.

Bu merkezin 2012 yılının ilk yarısı içerisinde Paris, Londra, Riyadh ve Dubai’de açılacağını belirten Cador, Türkiye’nin önemli bir yatırım bölgesi olduğunun altını çizerek, “Dünyanın hızla gelişen bölgelerinde artan müşteri taleplerini karşılama stratejisinin bir parçası olarak ilk adımımızı bilgisayar üretimini Türkiye'de konuşlandırarak atmıştık şimdi bu adımı büyütüyor ve yeni bir yatırımla dünyanın ikinci çözüm ve deneyim merkezini burada hizmete açıyoruz” dedi.Tüm özel hizmetler tek bir yerden sağlanacak

Ertuğ Ayık ise ürün ile müşteri arasındaki tek köprünün satış sonrası hizmetler olduğunu belirterek, “Bu merkezi hizmete açmamızdaki en önemli amaç tüketicilerin sürekli ulaşamayacakları hizmetleri tek noktadan ve hızlı alabilecekleri bir yer yaratmaktı. Standart garanti hizmetlerinin ötesinde bilgisayar sağlık taraması, kullanım eğitimleri, bilgisayarı daha verimli kullanmak için donanım yükseltmeleri ya da yazılım güncellemeleri gibi özel hizmetleri bu merkezde HP kullanıcılarına sunacağız. Ayrıca en yeni HP ürünlerini deneme fırsatını bu merkezde yakalayacak olan tüketicilerimiz mevcut ürünleri ile ilgili özel eğitimleri de alabilecekler” dedi.

HP Çözüm ve Deneyim Merkezi tüketicilerin hem en son HP ürünlerini deneyebilmelerini hem de yerinde bilgisayar servis desteği, eğitim ve tavsiye alabilmelerine imkan tanıyacak. Ayrıca kişisel bilgisayarlarından en iyi verimi almak için bakım yaptırmak isteyen tüketiciler için HP Çözüm ve Deneyim Merkezi’nde eğitimli ürün uzmanları tarafından danışmanlık hizmeti verilecek.Tüketiciler için ücretsiz yazılım eğitim kurslarının da gerçekleştirileceği HP Çözüm ve Deneyim Merkezi’nde ihtiyaç duyulan aksesuar ya da bilgisayarın geliştirilmesine yönelik yazılım ve donanım hizmetleri de sunulacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun