Bilişim 10 MAYIS 2012 / 16:58

TÜBİSAD’ın Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Kemal Cılız oldu

Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurul’unda Yeni Yönetim Kurulu ve Başkanı seçildi. Yeni dönemde TÜBİSAD temsilini artırmak amacıyla Yönetim Kurulu Üye sayısı 21'e çıkarıldı. TÜBİSAD Olağan Genel Kurul’u 10 Mayıs 2012'de gerçekleştirildi. Yeni Yönetim Kurulu’nun Başkanı Prof.Dr. Kemal Cılız oldu.

Genel Kurul’da açılış konuşması yapan TÜBİSAD eski Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Gürsoy, Bilgi ve iletişim teknolojilerinin öneminin tüm toplum tarafından paylaşılması gereğinin TÜBİSAD'a sorumluluk yüklediğini ve son üç yıldır, sektörün Türkiye’nin kalkınmasındaki muhtemel katkılarını ortaya koymak üzere, geniş bir platform ve güçlü bir ekiple çalışmalarını yürüttüğünü söyledi. Gürsoy ayrıca TÜBİSAD’ın üyelerinin desteği ve çalışmalarıyla sürekli olarak etkinliğini arttırdığını, Türkiye’de teknoloji ve telekomünikasyonu aynı hedefte birleştiren tek platform haline geldiğini söyledi.

Derneğin 200’ü aşkın üyesi ile bilişim sektöründe temsil ettiği iş hacminin yüzde 95’in üzerinde bir paya ulaştığını belirten Gürsoy, 2010-2012 döneminde yapılan çalışmalarla kalıcı etkileri olan proje, işbirlikleri ve girişimlerin hayata geçirildiğinin altını çizdi.

Gürsoy, TÜBİSAD'ın çalışmalarında, sektörel politikalara etki etmeyi, sektörün tanıtımını ve bilinirliğini artırmayı, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün stratejik sektör olarak kalkınma politikalarında yer almasını sağlamayı, sektörde büyüme ve karlılığı artırmayı ve güvenilir ticari ve entellektüel bilgi merkezi olmayı öncelikli hedef olarak belirlediklerini dile getirdi. Üç yılın sonunda, Yönetim Kurulu ve komisyonların çalışmalarıyla, başlıca; Atılım İçin Bilişim Strateji Raporunu, sektör dernekleri arasında işbirliğini güçlendiren Dijital Türkiye Platformunu, mevzuat öneri ve görüşlerini, sektör verilerini yayınlamak üzere Bilgi Merkezi projesini, üniversite sanayi işbirliğini somutlaştırmak ve Ar-Ge faaliyetlerini güçlendirmek için İTÜ ile "Dijital Türkiye Üssü" projesini hayata geçirdiklerini aktardı.

TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kemal Cılız ise yeni dönemde oldukça güçlü bir Yönetim Kurulu ile TÜBİSAD’ın bir yandan varolan proje ve çalışmaları devam ettirip, diğer yandan yeni proje ve girişimleri hayata geçireceğini, kamuoyuna düzenli olarak bilgi, veri sağlayacağını, kalıcı araştırmalar yaparak bilişim sektörünün bilgi merkezi haline dönüşeceğini, Türkiye’de bilişimin en stratejik sektör olduğu ve ekonominin rekabet gücünün arttırılması için bu gerçeği vurgulamaya ve bu yönde adımlar atılması için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

TÜBİSAD’ın yeni Yönetim Kurulu üyeleri ve görev dağılımı şu şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

Adnan Metin
Ahmet Dalaman
Burak Aydın
Erkan Akdemir
Erol Bilecik
Güngör Kaymak
Hasan Süel
İbrahim Özer
İlker Kuruöz
Kemal Cılız
Levent Kızıltan
Mehmet Nalbantoğlu
Nazım Özdemir
Serdar Tunaoğlu
Serdar Urçar
Tahsin Yılmaz
Tamer Özmen
Turgut Gürsoy
Ümit Cinali
Veli Tan Kirtiş
Yenal Gökyıldırım

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Barış Öney
Filiz Doğan
Ayla Sevand
Önder Kaplancık
Zafer Küçüktaş
Erman Karaca
Sinan Kılıç
Hakan Çevik
Murat Şahinoğlu
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun