Bilişim 01 AĞUSTOS 2011 / 12:20

TTNET kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarını Avrupa’ya taşıyor

TTNET, CSR Europe’a üye oldu. Avrupa’da kurumsal sosyal sorumluluk ağı olarak yapılanan CSR Europe, bünyesinde bulunan 100’den fazla üyesiyle Avrupa ve dünyadaki sosyal sorumluluk çalışmalarına ilham veriyor ve kurumlar arasında deneyim alışverişi sağlıyor. 



CSR Europe’un Türkiye’deki ilk üyesi olan TTNET, Avrupa Birliği ülkeleri dışında CSR Europe üyeliğine davet edilen ilk özel şirket oldu. TTNET, yeni projelerle topluma, sektöre değer üretirken diğer üyelerle fikir ve deneyim alışverişi yapacak.

Kurumsal sosyal sorumluluk strateji belirleme süreciyle örnek gösterilen TTNET, sosyal sorumluluk süreçlerindeki bilgi birikimini artırmak ve bu alandaki tecrübelerini tüm dünya ile paylaşmak amacıyla katıldığı CSR Europe’un üyeleriyle fikir, proje ve deneyim alışverişi yapacak.

Bu üyelikle birlikte TTNET sosyal sorumluluk çalışmalarına yenilerini eklerken, çalışmalarıyla CSR Europe üyeleri arasında örnek bir şirket olmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz “Son dönemde kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla örnek gösterilen TTNET’in CSR Europe ağına üye olmasıyla birlikte verimli ve faydalı bir süreç de başlamış bulunuyor. Bu süreçte, üyesi olduğumuz CSR Europe ağının değerlerini şirketimizce uygulama ve bu önemli birikimden en iyi şekilde faydalanabilme amacını taşıyoruz. Edindiğimiz bu değer ve tecrübeleri Türkiye’de bulunan ilgili paydaşlara anlatma ve Türkiye’deki iyi uygulamaları CSR Europe platformuna taşıyan bir aracı olma misyonuyla yola çıkıyoruz” dedi.

1995 yılında kurulan CSR Europe, yaklaşık 70 uluslararası kurumun ve 29 ulusal ortağın bir araya gelerek oluşturduğu önemli bir organizasyon. 25 Avrupa ülkesinden üyeleri bulunan CSR Europe’un amacı Avrupa’da ve tüm dünyada yapılan kurumsal sosyal sorumluluk projelerine ilham vermek ve kurumsal sosyal sorumluluğu kurumların iş yapış süreçlerinin bir parçası haline getirmek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun